SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
0
Problemy z erekcją a próchnica
17 grudnia 2020 --- Drukuj

Niezdrowy styl życia, stres, choroby serca – to najczęstsze przyczyny problemów z erekcją. Mało kto jednak zalicza do nich również próchnicę i zapalenie dziąseł, a jak dowodzą badania naukowe, mężczyźni z zaniedbaniami w obszarze uzębienia, znacznie częściej doświadczają zaburzeń potencji. Z czego to wynika?

Problemy z erekcją a zdrowie jamy ustnej – statystyki

Doniesienia o powiązaniu pomiędzy zdrowiem jamy ustnej a problemami z erekcją pojawiły się już kilka lat temu. Wyniki badań opublikowanych wówczas w magazynie Journal of Periodontical nie pozostawiają złudzeń, że zarówno próchnica, jak i choroby dziąseł mają wpływ na zdolność do osiągania erekcji. Wśród 70 przebadanych mężczyzn aż 4 na 5 miało objawy przewlekłego zapalenia przyzębia i jednocześnie skarżyło się na poważne zaburzenia erekcji. Warto także wiedzieć, że pierwsze problemy z potencją u wielu mężczyzn naturalnie pojawiają się po 30 roku życia, a zatem dbałość o zdrowie jamy ustnej jest wówczas szczególnie istotna, aby nie zwiększać ich skali.

Dlaczego próchnica powoduje problemy z potencją?

Próchnica i choroby dziąseł powodowane są przez bakterie. Wiele z tych drobnoustrojów to groźne paciorkowce. Przedostając się do układu krwionośnego, wraz z krwią wędrują do różnych organów ciała i stają się przyczyną szeregu chorób. Wśród nich często wymienia się udar, zapalenie płuc czy choroby serca, ale warto mieć świadomość, że wpływ wspomnianych mikroorganizmów może być zauważalny także w sprawach łóżkowych.

Przede wszystkim higiena

Jak uchronić się przed chorobotwórczym działaniem bakterii? Po pierwsze, należy nie dopuszczać do tego, aby wyrządziły one szkodę w zdrowiu naszej jamy ustnej, a to możemy czynić poprzez regularne szczotkowanie zębów. Pozwoli ono bowiem na bieżące usuwanie wszelkich drobnoustrojów zanim jeszcze spowodują one próchnicę czy choroby dziąseł, a w dalszej perspektywie czasowej – otwartą ranę, która stanowi doskonałą drogę do wędrówki bakterii po organizmie.

Jeśli jednak nie uda nam się w porę powstrzymać szkodliwego działania bakterii, pamiętajmy o regularnych wizytach kontrolnych u stomatologa. Wszelkie zmiany próchnicowe w początkowej fazie rozwoju są łatwe do wyleczenia i nie sieją spustoszenia dla całego organizmu.

Doszukując się przyczyn problemów z erekcją, warto zacząć od przeglądu stanu zdrowia naszej jamy ustnej. Często to właśnie tam kryją się zaniedbania, które choć na pozór niegroźne, mogą prowadzić do poważnych schorzeń w obrębie różnych organów w naszym ciele.

Czytaj więcej o: erekcja | higiena | impotencja | potencja |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X