RTG zęba Gliwice

Badanie RTG zęba jest wymagane w przypadku różnego rodzaju działań diagnostycznych, jednak w znacznej większości przypadków jest stosowane w przypadku leczenia kanałowego. Jeżeli interesuje Cię badanie RTG zęba w Gliwicach, to nasz gabinet serdecznie zaprasza do skorzystania z oferty.

Badanie RTG zęba polega na prześwietleniu konkretnego zęba, by ocenić stan kości i tkanek oraz korzeni. Zbadanie wewnętrznej struktury uzębienia pozwala skutecznie dobrać metodę leczenia. Najczęściej wykonuje się je w przypadku podejrzenia zaawansowanej próchnicy zęba, a także podejrzenia zmian chorobowych i stanów zapalnych przy korzeniach. RTG zębów zaleca się też przed działaniami z zakresu protetyki oraz oczywiście endodoncji.

Omawiane badanie trwa najczęściej maksymalnie kilka minut i co ważne dla wielu pacjentów – jest całkowicie bezbolesne. Do tego wyniki otrzymuje się po krótkim czasie. RTG jest szczególnie przydatne w celu dokładnej diagnozy stanu próchnicy. Ta często objawia się w sposób stosunkowo niewinny i ciężko jest lekarzowi od razu ocenić, jaki jest postęp choroby. Natomiast badanie RTG zęba daje ogląd na wewnętrzne tkanki, dzięki czemu specjalista zobaczy również postęp dolegliwości. Dzięki temu możemy dobrze ocenić, czy leczenie kanałowe w przypadku postępującej próchnicy jest naprawdę konieczne, czy ze schorzeniem można sobie poradzić innymi, mniej inwazyjnymi sposobami.

Profesjonalne RTG zęba w Gliwicach

Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych urządzeń, które są cenione przez stomatologów na całym świecie. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić rzetelne wyniki, które gwarantują odpowiednią diagnozę i dobre dobranie sposobu leczenia. Jednocześnie zapewniamy, że promieniowanie rentgenowskie nie jest niebezpieczne dla człowieka, a jedynym przeciwwskazaniem jest ciąża. Zawsze dbamy o bezpieczeństwo naszych pacjentów, a także ich pełen komfort. Z tego powodu jesteśmy nie tylko profesjonalni, ale zawsze przyjaźnie nastawieni.
Cena badania RTG zęba w Gliwicach jest atrakcyjna, a w przypadku podjęcia się leczenia, jest w cenie wizyty. W razie jakichkolwiek pytań lub zainteresowania badaniem RTG zęba w Gliwicach serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy termin wizyty. Zachęcamy też do pamiętania o wizytach kontrolnych co kilka miesięcy, by zawsze szybko reagować na zmiany chorobowe w obrębie jamy ustnej.

Czy
wiesz, że...
  • Dentysta rozpoczyna badania wstępnymi oględzinami, często poprzedzonymi słowami: Proszę powiedzieć "Aaaaa"
  • Dzieci śmieją się około 400 razy dziennie. Dorośli ... tylko 15.
  • Najmniej bolesne podanie znieczulenia przypisują sobie mieszkańcy woj. podlaskiego, gdzie 33% osób skarżyło się na dolegliwości podczas podania znieczulenia. Najbardziej natomiast z lubuskiego – 54% osób podawało ból przy aplikacji znieczulenia.
FAQ
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X