Rentgen stomatologiczny Gliwice

W celu lepszej diagnostyki pod kątem jamy ustnej warto skorzystać z pewnych badań, a spośród nich szczególnie popularny jest rentgen stomatologiczny. Ów badanie wyróżnia skuteczność, a także szybki czas otrzymania wyniku. Jeśli potrzebujesz skorzystać z takiej usługi, to serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu. Rentgen stomatologiczny oferujemy głównie dla klientów z Gliwic i okolic.

W jakich przypadkach stosuje się rentgen stomatologiczny?

Można śmiało założyć, że badanie rentgenowskie może mieć zastosowanie niemal w każdej dziedzinie medycyny. W przypadku stomatologii wykorzystuje się je celem diagnostyki stopnia zaawansowania zmian próchnicowych, a także diagnostyki urazów mechanicznych uzębienia. Dochodzi do tego kontrola przed planowanym leczeniem endodontycznym lub w przypadku powikłań w jego zakresie. Rentgen stomatologiczny ma też zastosowanie w przypadku wykrywania stanów zapalnych i chorób dziąseł. Wykorzystuje się go także przed leczeniem protetycznym, przed zabiegami w obrębie chirurgii stomatologicznej oraz w ramach kontroli po różnego rodzaju zabiegach lub leczeniu.

Rentgen stomatologiczny w Gliwicach kluczem do szybkich wyników

Wielką zaletą tego badania jest przede wszystkim jego krótki czas. Trwa najczęściej kilka sekund. Dochodzi do tego jego całkowita bezbolesność, a także fakt, że pacjent nie musi się do niego specjalnie przygotowywać. Dzięki temu w dniu badania można normalnie jeść i pić, a także wykonywać wszelkie codzienne aktywności.

Badania RTG są nadal uznawane za nowoczesną metodę diagnostyczną, mimo wymyślenia jej przeszło 100 lat temu. Badanie działa na dość prostej zasadzie – promieniowanie jest w małym stopniu wchłaniane przez tkanki miękkie, jednak stosunkowo sporym przez kości, co pozwala uzyskać ich jasny obraz na końcowym zdjęciu. Pragniemy jednocześnie zaznaczyć, że ów promieniowanie nie jest szkodliwe dla organizmu, jeśli stosuje się je w odpowiedni sposób. Jedynym przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża.

Stawiamy na profesjonalizm

Do każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny, a w gabinecie zawsze panuje przyjazna atmosfera. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń, które zapewniają wysoką jakość zdjęć i są bezpieczne w stosowaniu. Wyniki podajemy możliwie jak najszybciej, a przy tym cena badania jest przystępna.

Jeśli chcesz się zapisać na badanie lub masz jakieś pytania, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Możesz także zarezerwować termin za pomocą naszej strony internetowej.

Czy
wiesz, że...
  • Niektóre serwisy oferują płatne kalendarze online, u nas nie ma za to dodatkowych opłat.
  • Pacjenci z woj. dolnośląskiego najczęściej ze wszystkich województw łykają leki na uspokojenie przed wizytą u dentysty aż 8%, wyprzedzają ich tylko obcokrajowcy gdzie po takie środki sięga 12% pacjentów. (Inne woj. ok 4%)
  • Dentofobia w Polsce sięga 80%, z czego około 16% badanych określa strach jako paraliżujący.
FAQ
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X