SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
0
Przedłużanie zębów – dlaczego jest ważne?
21 lutego 2021 --- Drukuj

0,3 milimetra – mniej więcej o tyle ścierają się nasze zęby w ciągu każdych 10 lat życia. Choć skracanie zębów poniekąd jest procesem naturalnym, warto mu się przeciwstawiać, korzystając z zabiegów przedłużania zębów. Okazuje się bowiem, że krótsze uzębienie wiąże się nie tylko z defektem estetycznym, ale wpływa także na zdrowie całego organizmu.

Wydłużanie zębów odmładza twarz

Wydłużanie zębów to zabieg polegający na zastosowaniu tzw. licówek, czyli cienkich płatków porcelany przyklejanych do przedniej powierzchni zębów. Oprócz tego, że pozwala on zamaskować niedoskonałości szkliwa, pomaga także przywrócić prawidłowe proporcje pomiędzy dziąsłami a uzębieniem. Proporcje te zatracają się wskutek naturalnego ścierania zębów i nie tylko pogarszają estetykę naszego uśmiechu, ale wpływają także na wygląd twarzy. Dlaczego? Zęby stanowią bowiem podparcie dla mięśni oraz skóry wokół ust. Gdy ulegną skróceniu, siła podparcia zmniejsza się, co sprzyja powstawaniu zmarszczek. Właśnie z tych względów zabieg przedłużania zębów zaliczany jest do zabiegów z kategorii stomatologii anti-aging.

Przedłużanie zębów wpływa na cały organizm

Jak zauważają specjaliści, problem stopniowego ścierania zębów nie jest problemem jedynie natury estetycznej. Pacjenci, których on dotyczy, często skarżą się bowiem na przewlekłe bóle głowy, mrowienie w palcach czy też sztywnienie karku. Zdaniem ekspertów, przedłużenie zębów może wpływać na zredukowanie lub nawet usunięcie tego typu dolegliwości.

Wydłużanie zębów nie dla każdego

Pamiętajmy jednak, że w pewnych sytuacjach istnieją przeciwskazania do zabiegu wydłużania zębów. Zaliczamy do nich schorzenia takie jak bruksizm, paradontozę, nieprawidłowości zgryzu oraz choroby przyzębia. Przedłużenie zębów nie może być także wykonywane u pacjentów posiadających zbyt krótkie zęby, gdyż ich powierzchnia może okazać się niewystarczająca do utrzymania licówek. W takich przypadkach wydłużanie zębów należy poprzedzić zabiegiem wydłużenia korony zęba.

Przedłużanie zębów jeszcze do niedawna było zabiegiem wykonywanym pod znieczuleniem miejscowym, ze względu na konieczność szlifowania uzębienia. Aktualnie, dzięki nowoczesnym ultracienkim licówkom, możemy przedłużyć zęby całkowicie bezboleśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

Czy
wiesz, że...
  • Według niedawnego sondażu amerykańskiej Akademii Stomatologii kosmetycznej, 92% Amerykanów uważa, że atrakcyjny uśmiech jest ważnym atutem życia społecznego.
  • Szkliwo zębów jest najtwardszą substancją w ciele człowieka.
  • 32% Amerykanów podaje nieświeży oddech jako najgorszą cechę współpracownika.
FAQ
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X