SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
0
Chipsy stomatologiczne – dlaczego lepsze od konwencjonalnych licówek?
19 lutego 2021 --- Drukuj

W dobie ultracienkich smartfonów czy telewizorów przychodzi czas na ultracienkie licówki. Ich grubość jest nawet o połowę mniejsza od grubości tradycyjnych płatków umieszczanych na przedniej części zębów. Nowoczesność idzie jednak w parze z większym komfortem samego zabiegu zakładania licówek i jego krótszym przebiegiem.

Chipsy stomatologiczne a licówki konwencjonalne

Chipsy stomatologiczne określane są także jako licówki ultracienkie lub licówki bez szlifowania. To właśnie brak konieczności szlifowania jest tym, co w największym stopniu odróżnia je od licówek konwencjonalnych i sprawia, że pacjenci dużo chętniej decydują się na ich wybór. Dlaczego?

Po pierwsze, brak konieczności ingerowania w tkanki zęba gwarantuje bezbolesność zabiegu. Ultracienka licówka zwyczajnie przyklejana jest do powierzchni zęba jedynie po jego wcześniejszym oczyszczeniu. Po drugie, brak czasochłonnego przygotowania zęba skraca cały proces zakładania licówek. W większości przypadków wystarczą zaledwie dwie wizyty, aby cieszyć się nowym, piękniejszym uśmiechem.

Co ważne, chipsy stomatologiczne w niczym nie ustępują licówkom konwencjonalnym pod względem jakości i trwałości. Fachowo założone chipsy stomatologiczne mogą posłużyć nam nawet przez 10 lat.

Chipsy stomatologiczne – wskazania

Chipsy stomatologiczne, podobnie jak zwykłe licówki, doskonale sprawdzą się w maskowaniu przebarwień lub nieestetycznych defektów szkliwa, takich jak pęknięcia czy ukruszenia. Często stosowane są także przez osoby borykające się np. z niedorozwojem szkliwa lub szkliwem plamkowatym. Licówki bez szlifowania są też przydatne w poprawie kształtu zębów, zniwelowaniu zbyt dużych szpar pomiędzy zębami i w przedłużaniu zębów.

Licówki bez szlifowania – ograniczenia

Niestety, chipsy stomatologiczne nie mogą być stosowane u pacjentów, którzy pragną wyrównać bądź zmniejszyć zrotowane zęby. W takich przypadkach konieczne jest oszlifowanie zęba i założenie licówki konwencjonalnej. Przeciwwskazaniem do zastosowania chipsów stomatologicznych, ale i wszelkich innych licówek, jest także brak dbałości o higienę jamy ustnej.

Ultracienkie licówki to nowoczesne rozwiązanie w stomatologii estetycznej. Docenią go zwłaszcza osoby, które chciałyby poprawić swój uśmiech w bezbolesny sposób. Pomimo szczerych chęci nie każdy ma warunki do tego typu praco i konieczne okazuje się wykonanie koron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

Czy
wiesz, że...
  • Najmniej bolesne podanie znieczulenia przypisują sobie mieszkańcy woj. podlaskiego, gdzie 33% osób skarżyło się na dolegliwości podczas podania znieczulenia. Najbardziej natomiast z lubuskiego – 54% osób podawało ból przy aplikacji znieczulenia.
  • 82% badanych informuje, że nie jest zadowolona nie jest zadowolona do końca ze swojego uśmiechu, 60% jako przyczynę niezadowolenia podaje barwę zębów
  • Niektóre serwisy oferują płatne kalendarze online, u nas nie ma za to dodatkowych opłat.
FAQ
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X