SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
1
Test mikrobiologiczny
2 kwietnia 2009 --- Drukuj

Jeśli cuchnącemu oddechowi towarzyszy zapalenie tkanek podtrzymujących zęby i kieszeni parodontalnych pacjent może być poddany mikrobiologicznemu, parodontalnemu testowi.

Wymaz z jamy ustnej

To badanie rozpoznaje i określa ilościowo baterie odpowiedzialne za cuchnący oddech i za paradontozę, której jest często tylko objawem. Pozwala na przepisanie ewentualnego antybiotyku wspomagającego leczenie parodontozy i nagromadzeniu się bakterii i na znaczne jej zmniejszenie. Do łatwego zastosowania, bezbolesna i względnie tania. Wymaga niewielu minut pracy lekarza wykonującego go i współpracy z pacjentem. Na czym polega test? Otóż dokonuje się pobrania z dziąseł wprowadzając papierowy czubek do końca kieszeni. Następnie wysyła się próbkę do wyspecjalizowanego laboratorium, które dostarczy grafiku, z którego odczytuje się odpowiednią ilość tych baterii wewnątrz jamy ustnej.

Egzamin ten udziela potrzebnych informacji  w celu ustalenia zamierzonego planu działania, a przede wszystkim w celu walki z istniejącą infekcją przy pomocy specyficznej antybiotykowej terapii.W odróżnieniu od tego, co miało miejsce w przeszłości antybiotyki nie są rozumiane jako instrument działania specyficznego antybakteryjnego, ale są określone jako nowa perspektywa , która jest skierowana na eliminację specyficznych baterii niszczących parodontalny aparat. Jest to połączenie zamierzeń, leczenia farmakologicznego i leczenia parodontalnego. To krok do przodu  w leczeniu paradontopatii.  

Czytaj także o teście Orotox.

Komentarzy: 1

Dodano 23.02.2012

Niestety ta stronka nie działa 😉 Pokombinowałam i okazało się. że powinno być „pl” na końcu a nie „de”. HIHI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz wynik działania *

Czy
wiesz, że...
  • Pacjenci z woj. dolnośląskiego najczęściej ze wszystkich województw łykają leki na uspokojenie przed wizytą u dentysty aż 8%, wyprzedzają ich tylko obcokrajowcy gdzie po takie środki sięga 12% pacjentów. (Inne woj. ok 4%)
  • Jedną z zalet starości to możliwość śpiewania i mycia zębów jednocześnie.
  • Włosie szczoteczki były pierwotnie wykonane z krowiej sierści.
FAQ
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X