SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
1
Test mikrobiologiczny
2 kwietnia 2009 --- Drukuj

Jeśli cuchnącemu oddechowi towarzyszy zapalenie tkanek podtrzymujących zęby i kieszeni parodontalnych pacjent może być poddany mikrobiologicznemu, parodontalnemu testowi.

Wymaz z jamy ustnej

To badanie rozpoznaje i określa ilościowo baterie odpowiedzialne za cuchnący oddech i za paradontozę, której jest często tylko objawem. Pozwala na przepisanie ewentualnego antybiotyku wspomagającego leczenie parodontozy i nagromadzeniu się bakterii i na znaczne jej zmniejszenie. Do łatwego zastosowania, bezbolesna i względnie tania. Wymaga niewielu minut pracy lekarza wykonującego go i współpracy z pacjentem. Na czym polega test? Otóż dokonuje się pobrania z dziąseł wprowadzając papierowy czubek do końca kieszeni. Następnie wysyła się próbkę do wyspecjalizowanego laboratorium, które dostarczy grafiku, z którego odczytuje się odpowiednią ilość tych baterii wewnątrz jamy ustnej.

Egzamin ten udziela potrzebnych informacji  w celu ustalenia zamierzonego planu działania, a przede wszystkim w celu walki z istniejącą infekcją przy pomocy specyficznej antybiotykowej terapii.W odróżnieniu od tego, co miało miejsce w przeszłości antybiotyki nie są rozumiane jako instrument działania specyficznego antybakteryjnego, ale są określone jako nowa perspektywa , która jest skierowana na eliminację specyficznych baterii niszczących parodontalny aparat. Jest to połączenie zamierzeń, leczenia farmakologicznego i leczenia parodontalnego. To krok do przodu  w leczeniu paradontopatii.  

Czytaj także o teście Orotox.

Komentarzy: 1

Dodano 23.02.2012

Niestety ta stronka nie działa 😉 Pokombinowałam i okazało się. że powinno być “pl” na końcu a nie “de”. HIHI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz wynik działania *

Czy
wiesz, że...
  • Badania wskazują, że 40% badanych po otrzymaniu znieczulenia, dzięki któremu nie czuło bólu, chętniej odwiedza dentystę.
  • Najmniej bolesne podanie znieczulenia przypisują sobie mieszkańcy woj. podlaskiego, gdzie 33% osób skarżyło się na dolegliwości podczas podania znieczulenia. Najbardziej natomiast z lubuskiego – 54% osób podawało ból przy aplikacji znieczulenia.
  • Według Akademii Stomatologii Ogólnej, przeciętny człowiek szczotkuje zęby tylko 45 do 70 sekund. Zalecana ilość czasu wynosi 2-3 minuty.
FAQ
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X