SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
1
40 % osób w podeszłym wieku bez zębów
1 kwietnia 2009 --- Drukuj

Najbardziej rozpowszechnionym sposobem na rozwiązanie problemu z powodu braku zębów u ludzi w podeszłym wieku jest klasyczna proteza.

We Włoszech prawie 2 miliony uciekło się do jej użycia nie zawsze rozwiązując problem. Ten typ całkowitej protezy jest niestabilny i wymaga użycia kleju w celu jej utwardzenia i często wytwarza odleżyny na dziąsłach, zaczerwienienie i ból. Ponadto dla niektórych jest źródłem złego samopoczucia. Aby  zacząć znowu uśmiechać się, ale i wyeliminować problemy spowodowane nieprawidłowym przeżuwaniem teraz wystarczy kilka godzin. Dzięki technologiom w ciągu 24 godzin można dokonać interwencji implantologii. W tym czasie można umieścić i zamocować cztery implanty dla łuku zębowego. Ponadto dzięki czasom leczenia i rehabilitacji, które są ekstremalnie zmniejszone całkowity koszt zabiegu  znacznie się zmniejszył. W przypadku osób całkowicie bezzębnych podstawowy koszt zabiegu wynosi 7 mln euro.

W 100% przypadków rezultat końcowy jest gwarantowany.Podstawą zabiegu jest wywiad z pacjentem, który dostarcza potrzebnych informacji dla stomatologa. Również sam pacjent zostaje szczegółowo informowany o możliwościach leczenia. Szczegółowych informacji udziela się dopiero po wstępnym badaniu klinicznym i radiologicznym. Podczas badania klinicznego w jamie ustnej oceniamy:

  • zęby ; ich ustawienie, ruchomość, próchnicę, poziom higieny
  • dziąsła; krwawienia, kieszonki, które mogą świadczyć o toczącym się stanie zapalnym
  • relacje między górnym i dolnym łukiem zębowym
  • stare uzupełnienia ; stopień ich pielęgnacji

Najwięcej informacji uzyskujemy po analizie radiologicznej. Wykorzystuje się standardowe zdjęcia pantomograficzne oraz najnowsze osiągnięcia tomografii komputerowej. Na podstawie zdjęć można ocenić jakość kości oraz wyrostków kostnych, aby wstępnie ustalić długość implantów.Dzięki tzw. metodzie mapowania uzyskuje się grubość kości pozwalającą na określenie szerokości implantów.Przy większej ilości wszczepów dokonuje się tomografii komputerowej, która dostarcza dokładniejszych badańAnalizę radiologiczną tomografii poddaje się obróbce komputerowej co daje możliwość wirtualnego przestrzennego, trójwymiarowego przeprowadzenia zabiegu na ekranie monitora.

Wszystko po to, aby podczas pracy przy pacjencie pojawiało się jak najmniej niespodzianek. Takie postępowanie także pozwala precyzyjniej określić ostateczne koszty leczenia. Pacjenci przed wykonaniem zabiegów ingerujących w tkankę kostną muszą wykonać podstawowe badania, które obejmują:

  • morfologia
  • cukier
  • czas krzepniecia i krwawienia
Czytaj więcej o: bezzębie | braki zębowe | raport |

Komentarzy: 1

Dodano 31.03.2012

7 mln? Taniocha 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

Czy
wiesz, że...
  • 50% osób podczas spotkania w pierwszej kolejności zwraca uwagę na uśmiech drugiej osoby.
  • Szkliwo zębów jest najtwardszą substancją w ciele człowieka.
  • Według niedawnego sondażu amerykańskiej Akademii Stomatologii kosmetycznej, 92% Amerykanów uważa, że atrakcyjny uśmiech jest ważnym atutem życia społecznego.
FAQ
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X