SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
0
Olej kokosowy dla bielszych i zdrowszych zębów
4 lutego 2021 --- Drukuj

Olej kokosowy od dawna znany jest między innymi z racji swojego pozytywnego wpływu na nerki i układ moczowy. Wiele osób twierdzi, że wspomaga on także odchudzanie, reguluje metabolizm i pomaga w zwalczaniu problemów skórnych. Czas spojrzeć na dobroczynne właściwości oleju kokosowego okiem stomatologa.

Olej kokosowy w walce z próchnicą

Już kilka lat temu irlandzcy naukowcy z Athlone Institute of Technology odkryli, że olej kokosowy niszczy bakterie odpowiadające za rozwój próchnicy. Jest jednak jeden warunek – musi być to olej nadtrawiony, czyli poddany działaniu enzymów trawiennych. Tylko taki olej kokosowy jest w stanie znacznie zahamować wzrost paciorkowców, takich jak Streptococcus mutant, które metabolizują cukry do kwasów organicznych, powodując powstawanie próchnicy. Olej kokosowy pod wpływem enzymów jest w stanie zwalczyć również drożdżaka zwanego bielnikiem białym, który wywołuje pleśniawki. Wspomniane właściwości oleju kokosowego sprawiają, że coraz częściej producenci preparatów do higieny jamy ustnej uwzględniają go składzie swoich produktów.

Inne zalety oleju kokosowego

Olej kokosowy dobrze radzi sobie nie tylko w zapobieganiu próchnicy. Wykazuje również działanie przeciwzapalne i niwelujące nieświeży oddech. Wspomniany olej możemy znaleźć także w składzie niektórych preparatów wybielających zęby. Pomaga on bowiem w usuwaniu kamienia nazębnego, dzięki czemu już po 2 tygodniach codziennego stosowania można zauważyć, że zęby wyraźnie odzyskują swoją biel. Olej kokosowy jest także skuteczny w łagodzeniu podrażnień dziąseł oraz w niwelowaniu problemu z krwawieniem dziąseł.

Jak stosować olej kokosowy?

Olej kokosowy może być stosowany w formie płukanek. Jednorazowo wystarczy użyć 1-2 łyżeczki oleju. Ważne jest, aby płukać jamę ustną przez około 15-20 minut, a następnie wypluć olej, gdyż w przeciwnym razie połkniemy wszystkie bakterie, które zebrał on z naszej jamy ustnej. Na koniec warto przepłukać ją ciepłą wodą.

Innym sposobem jest wykonanie maseczki na zęby. Olej kokosowy równomierne rozprowadza się na uzębieniu oraz w przestrzeniach międzyzębowych i pozostawia na 15-20 minut, po upływie których przepłukuje się jamę ustną.

Olej kokosowy niewątpliwie czyni wiele dobrego dla zdrowia naszej jamy ustnej. Warto zatem wprowadzić go do codziennej pielęgnacji.

Czytaj więcej o: białe zęby | bielsze zęby | olej kokosowy |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

Czy
wiesz, że...
  • Dentyści cenią sobie porządek, czystość, wodę mineralną, trzy godziny bez jedzenia i rozmownych pacjentów
  • Rekin w ciągu życia około 40 razy wymienia uzębienie.
  • Ludzie, którzy są praworęczny zazwyczaj żują pokarm na prawej stronie ust. Leworęczni - po lewej stronie.
FAQ
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X