SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
0
Sczoteczki soniczne - jaką wybrać i dlaczego warto
29 grudnia 2020 --- Drukuj

Nie ulega wątpliwości, że zdrowie naszych zębów w dużej mierze zależy od dokładności ich szczotkowania. Producenci zasypują nas w tym względzie coraz to nowszymi rozwiązaniami, a jednym z nich są szczoteczki soniczne. Na czym polega ich fenomen i czy warto pokusić się o zakup tego urządzenia?

Szczoteczka soniczna – co to takiego?

Działanie szczoteczek sonicznych oparte jest na technologii fal dźwiękowych. Fale emitowane przez włosie skuteczniej rozbijają łańcuchy bakterii osadzone nawet w trudnodostępnych miejscach jamy ustnej. Nie każdą szczoteczkę elektryczną możemy jednak zaliczyć do grupy szczoteczek sonicznych. Jakie warunki musi ona zatem spełniać? Podstawowym wymaganiem jest praca z częstotliwością przynajmniej 260 Hz. Drugim warunkiem jest specyficzny sposób pracy włosia – tzw. ruch wymiatający. Przyjmuje się, że szczoteczka soniczna wykonuje od 20 do 96 tysięcy ruchów na minutę. Dla porównania – zwykła szczoteczka elektryczna wykonuje ich około 6-9 tys. na minutę. Jaką więc szczoteczkę wybrać?

Zalety szczoteczki sonicznej

Do zakupu szczoteczki sonicznej przekonują jej liczne zalety, które możemy podzielić na trzy kategorie:

  • dokładność czyszczenia – fale dźwiękowe i ruchy wymiatające w połączeniu z pastą do zębów powodują powstawanie mikrobąbelków, które wnikają w szczeliny międzyzębowe, zapewniając dokładność czyszczenia. Szczoteczki soniczne sprzyjają także usuwaniu osadu, nalotu czy przebarwień, czyniąc uzębienie jaśniejszym;
  • bezpieczeństwo – zęby czyszczone szczoteczką soniczną nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne ani nadmierne ścieranie szkliwa. Często sprzęty takie wyposażone są nawet w czujniki nacisku oraz wbudowany czasomierz, który sygnalizuje, że czas przeznaczony na czyszczenie danej ćwiartki uzębienia dobiegł końca i należy przejść do następnej. Szczoteczki soniczne mogą być bezpiecznie używane również przez osoby posiadające na zębach aparat ortodontyczny, a także borykające się z wrażliwymi dziąsłami. Co więcej, funkcja delikatnego masażu dziąseł korzystnie wpływa na ich ukrwienie;
  • funkcjonalność – nowoczesne szczoteczki soniczne mogą współpracować ze smartfonem. Za sprawą aplikacji mobilnej i wbudowanych w szczoteczkę czujników możemy dowiedzieć się czy nasza technika mycia zębów jest prawidłowa oraz którym partiom zębów poświęcamy zbyt mało uwagi podczas szczotkowania.

Choć szczoteczka soniczna to dość duży wydatek, trzeba pamiętać, że może korzystać z niej cała rodzina. Wystarczy jedynie zakupić odpowiednią liczbę końcówek wymiennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

Czy
wiesz, że...
  • 32% Amerykanów podaje nieświeży oddech jako najgorszą cechę współpracownika.
  • 82% badanych informuje, że nie jest zadowolona nie jest zadowolona do końca ze swojego uśmiechu, 60% jako przyczynę niezadowolenia podaje barwę zębów
  • Jeśli Twoje zęby mają jasno żółty kolor, to oznaka że są zdrowe. Żółte zęby są najsilniejsze i trwałe. Jasno żółty to najbardziej naturalny kolor naszego uzębienia. Wybielając swoje zęby, tylko je osłabiamy.
FAQ
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X