SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
2
Szczoteczka do zębów
12 marca 2009 --- Drukuj

Szczoteczka do zębów jest najważniejszym narzędziem do higieny jamy ustnej. Na rynku znajdują się przeróżne rodzaje, odmienne według ceny, formy, długości i twardości włosia.

Jaką szczoteczkę wybrać?

Tak zróżnicowana oferta może zdezorientować nabywcę. Zatem ważne jest poznanie cech , która powinna posiadać szczoteczka, aby była skuteczna.Codzienne stosowanie szczoteczki pozwala na znaczne zmniejszenie płytki bakteryjnej, która ma skłonność do osadzania się na powierzchni zębów. Usuwając resztki pożywienia, które dają początek rozwojowi płytki utrudnia jej powstawanie. Zważywszy na jej ważność niezbędne jest znajomość ogólnych cech, które powinny posiadać szczoteczki, aby właściwie szczotkowały. Na przykład powinna mieć prosty uchwyt, główkę osiągająca z łatwością każdą część jamy ustnej (zalecane rozmiary to 3 cm dla osoby dorosłej i 1,2 dla dziecka) i 3-4 odmiennych pasm  syntetycznego włosia z zaokrąglonymi końcami, których średnica zawiera się między 0,20 i 0,25 mm (rozmiary odpowiadające średniej twardości).

Włosie naturalne, do niedawna modne i uważane za najbardziej odpowiednie z powodu ich miękkości jest odradzane, gdyż ma postrzępione zakończenia mogące drażnić dziąsła i w swoim wnętrzu mogą utrzymywać bakterie. Włosie powinno być całkowite, mające jednakową długość i  doskonale proste. Kiedy szczoteczka zaczyna tracić te cechy i staje się zdeformowana, po 2 miesiącach regularnego stosowania należy wymienić ją  na nową.  

Czytaj więcej o: szczoteczka | szczoteczka do zębów |

Komentarzy: 2

Dodano 12.03.2009

co za syf ta stronka z kompletna pusta zero informacji zero pomysłów kopia innych

Dodano 13.03.2009

ja jestem innego zdania, jestem stomatologiem, zarejestrowałam tu swój gabinet, czytam dziennie ciekawe wiadomości z życia dentestyki, jeśli ktoś się nie zna i potrafi „grać w gry” tak jak mój mały synek to strona faktycznie może być dla niego „pusta”. Pozdrawiam i gratuluję twórcy dobrego ukierunkowania rozwoju strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz wynik działania *

NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X