SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
0
Bambusowa szczoteczka do zębów
14 lutego 2021 --- Drukuj

Według szacunków, przeciętny człowiek w ciągu swojego życia zużywa około 320 szczoteczek do zębów. Każda zwykła, plastikowa szczoteczka czyni duże szkody dla naszego środowiska, gdyż rozkłada się nawet 500 lat. Bambusowa wersja szczoteczki wydaje się znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Jednak ekologia to nie wszystko, co ma ona do zaoferowania.

Szczoteczka bambusowa – właściwości

Bambus to najszybciej rosnąca na świecie roślina. Z racji swojej trwałości znajduje wykorzystanie m.in. w produkcji mebli, ale w sklepach możemy napotkać także na bambusowe szczoteczki do zębów. Oprócz tego, że są one wytrzymałe i w pełni biodegradowalne, mają także znaczenie dla zdrowia jamy ustnej. Mowa tu głównie o ich właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych, choć istotne jest również to, że nie znajdziemy w nich bisfenolu A (BPA Free). Jest to związek organiczny, który wykazuje szkodliwe działanie na organizm, powodując m.in. rozwój nowotworów, cukrzycę, otyłość, nadpobudliwość, niepłodność i wiele innych schorzeń.

Włosie szczoteczki bambusowej zazwyczaj wykonane jest z nylonu, dzięki czemu jest ona delikatna dla dziąseł i polecana zwłaszcza jako szczoteczka do zębów dla dzieci. Wybierając szczoteczkę z włosiem prostym, a nie falistym, zapewnimy naszym dziąsłom dodatkową ochronę przed podrażnieniem. Co ważne, bambusowa szczoteczka do zębów niczym nie ustępuje tradycyjnym szczoteczkom pod względem dokładności czyszczenia.

Jak użytkować szczoteczkę do zębów z bambusa?

Użytkowanie bambusowej szczoteczki do zębów praktycznie nie różni się od użytkowania tradycyjnej szczoteczki z plastiku. Wymieniamy ją po około 2 miesiącach codziennego szczotkowania. Samo użytkowanie zapewnia wygodę, gdyż szczoteczka jest niezwykle lekka.

Aby zachować szczoteczkę bambusową w dobrym stanie, musimy jednak pamiętać o przechowywaniu jej w suchym i przewiewnym miejscu. W przeciwnym razie, bambus może chłonąć wodę i ulegać rozszerzeniu. Nie przejmujmy się, jeśli wspomniana szczoteczka po pewnym czasie zacznie nabierać ciemniejszego koloru – to naturalne zjawisko.

Zamiast sięgania po kolejną plastikową szczoteczkę do zębów, zdecydowanie warto wypróbować szczoteczkę z bambusa, dzięki której nie tylko zadbamy o ekologię, ale i o nasze zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X