SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
0
Żel do remineralizacji szkliwa
28 marca 2021 --- Drukuj

Każdy posiłek powodujący obniżenie poziomu pH w jamie ustnej negatywnie wpływa na nasze szkliwo. U wielu osób rozpoczyna się wówczas proces zwany demineralizacją szkliwa, prowadzący do powstania ubytku. Możemy go jednak odwrócić, stosując środki do remineralizacji. Jednym ze skutecznych jest żel remineralizujący szkliwo.

Żel remineralizujący szkliwo – jak działa?

Wciąż niewiele osób wie, że w aptekach możemy nabyć specjalne żele remineralizujące szkliwo, np. ApaCare & Repair. W przeciwieństwie do remineralizujących past do zębów, nie posiadają one w swoim składzie fluoru ani agresywnych substancji ściernych. Ich głównym składnikiem jest medyczny hydroksyapatyt, czyli nośnik wapnia o składzie zbliżonym do tego, który naturalnie występuje w zębach.

Żele remineralizujące szkliwo rekomendowane są zwłaszcza osobom borykającym się z nadwrażliwością zębów i kserostomią. Pomocne będą również w problemie z odsłoniętą zębiną lub nadmiernym gromadzeniem płytki nazębnej.

Żel ApaCare & Repair działa na kilka sposobów. Po pierwsze, wzmacnia osłabione szkliwo oraz poprawia jego wygląd. Regularne stosowanie preparatu sprawi, że powierzchnia zębów będzie bardziej wygładzona oraz rozjaśniona, a także zniwelowane zostaną białe przebarwienia. Odczujemy także zmniejszoną nadwrażliwość zębów oraz zaobserwujemy redukcję bakteryjnej płytki nazębnej. Żel ma również zdolność do zatrzymywania wczesnych zmian próchnicych.

Innym rewolucyjnym preparatem może okazać się GC Tooth Mousse zawierający m.in. unikalny RECALDENT (CPP-ACP: fosfopeptyd kazeiny – amorficzny fosforan wapnia) w wersji bez fluoru lub z fluorem GC MI Plus nazywanymi także szkliwem w żelu o właściwościach przenikania do obszarów dotkniętych płytką nazębną i ich remineralizacji.

Jak stosować żel do remineralizacji szkliwa?

Żel remineralizujący szkliwo, taki jak ApaCare & Repair to bezpieczny preparat. Świadczy o tym to, że może być stosowany zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci od 3. roku życia. Jak go stosować?

Preparat możemy umieścić w szynach, a następnie założyć je na zęby na nie więcej jak 10 minut. Żel ApaCare & Repair równie dobrze możemy też rozprowadzić bezpośrednio na zębach, po ich uprzednim umyciu. Pomocna będzie w tym szczoteczka. Co ważne, po nałożeniu preparatu nie należy przepłukiwać jamy ustnej.

Zaleca się, aby wspomniany żel stosować dwa razy dziennie. Jeśli jednak musimy ograniczyć się do jednego razu, warto wybrać porę wieczorową i pozostawić preparat na zębach przez noc.

Dbałość o stan zębów to niewątpliwie ważna sprawa. Pamiętajmy, że żele remineralizujące mogą nam w tym pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz wynik działania *

NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X