SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
0
Szczoteczka międzyzębowa – jaką wybrać?
27 marca 2021 --- Drukuj

Na hasło „szczoteczka do zębów” praktycznie każdemu przychodzi na myśl tradycyjna szczoteczka z włosiem, której używamy do codziennej higieny jamy ustnej. Warto jednak wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów szczoteczek, a jedną z tych, w które warto się wyposażyć, jest szczoteczka międzyzębowa. Dowiedzmy się, jak dobrać najlepszą.

Szczoteczka międzyzębowa – do czego służy?

Przestrzenie międzyzębowe to miejsca, w których często tworzy się próchnica. Dzieje się tak dlatego, że ciężko wyczyścić je tradycyjną szczoteczką. Co prawda, możemy posłużyć się akcesoriami do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, takimi jak nici zębowe. Możemy także skorzystać z oferty producentów szczoteczek sonicznych, które reklamowane są jako wyjątkowo skuteczne w czyszczeniu trudno dostępnych miejsc. Nie zapominajmy jednak, że równie dobrą i tańszą opcją jest szczoteczka międzyzębowa.

Włosie szczoteczki międzyzębowej ułożone jest na kształt walca bądź stożka i przyczepione do cienkiego drucika. Taka budowa sprawia, że z łatwością dociera ono do przestrzeni międzyzębowych i umożliwia ich dokładne wyczyszczenie. Szczoteczki międzyzębowe znajdują zastosowanie zwłaszcza wśród pacjentów noszących aparaty ortodontyczne, ale są także chętnie wykorzystywane przez osoby, którym zależy na dokładnej higienie.

Jak dobrać szczoteczkę międzyzębową?

Główny mankament przy wyborze szczoteczki międzyzębowej dotyczy jej wielkości. Zbyt duża szczoteczka może powodować podrażnienia brodawki dziąsłowej, z kolei zbyt mała może nie być wystarczająco skuteczna w dotarciu do wszystkich zakamarków między zębami. Niejednokrotnie znalezienie prawidłowego rozmiaru musi odbywać się metodą prób i błędów. Wybierając szczoteczkę warto mieć jednak na względzie, aby jej główka jak najdokładniej wypełniała przestrzenie międzyzębowe, choć nie może też być w nie wciskana na siłę. Zdarza się, że użytkownicy potrzebują używać kilku rozmiarów szczoteczek międzyzębowych do różnych części uzębienia.

Pamiętajmy również, że skuteczne czyszczenie tylnych przestrzeni zębowych możemy ułatwić sobie nabywając specjalną, obrotową szczoteczkę międzyzębową, np. GUM BI-DIRECTION. Jej konstrukcja pozwala na ustawienie główki w dwóch pozycjach – 0 i 90 stopni. Szczoteczka międzyzębowa tego typu polecana jest zwłaszcza osobom noszącym korony, implanty lub mosty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X