SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
0
Voutia – innowacyjne urządzenie do walki z kserostomią
16 czerwca 2021 --- Drukuj

Szacuje się, że nawet 6% osób w wieku 50 lat i pięciokrotnie więcej osób w wieku powyżej 65 lat cierpi na kserostomię, czyli suchość jamy ustnej. Schorzenie to powoduje trudności podczas snu, mówienia i połykania, ale czyni także wiele szkód dla zdrowia zębów i błon śluzowych. Poznajmy innowacyjne urządzenie, które pomaga pacjentom borykającym się z tym problemem.

Historia powstania urządzenia Voutia

Twórcą innowacyjnego urządzenia jest amerykański dentysta – Jeffrey Cash. Podczas swojej pracy w szpitalu zajmował się on pacjentami, którzy z różnych powodów borykali się z kserostomią. Oprócz dawania zaleceń dotyczących np. żucia gumy bezcukrowej lub włączania nawilżacza powietrza w nocy, nie był jednak w stanie udzielić im większego wsparcia.

Kiedy Jeffrey Cash z powodu choroby został poddany chemioterapii, i jemu przyszło zmierzyć się z problemem suchości w ustach. Doświadczenie na własnej skórze, jak bardzo problem ten obniża komfort życia, skłoniło go do opracowania urządzenia wspomagającego pacjentów z kserostomią. Tak właśnie zaczęły się prace nad projektem urządzenia Voutia. Dziś urządzenie to jest już dostępne w sprzedaży, a możemy zamówić je wraz z pełnym wyposażeniem w sklepie internetowym pod adresem voutia.com.

Voutia – jak działa?

Urządzenie Voutia składa się z mikro-pompki, niezwykle cienkiej rurki i butelki napełnionej wodą. Jego działanie opiera się na zapewnianiu odpowiedniego poziomu wilgoci w jamie ustnej. Powoli, w kontrolowany sposób następuje napływ wody do jamy ustnej, który naśladuje naturalne procesy wytwarzania śliny. Na wzór tychże procesów następuje nawet zmiana natężenia przepływu w zależności od pory dnia i nocy.

Urządzenie jest bardzo praktyczne. Jego wielkość zbliżona jest do wielkości smartfona. Z powodzeniem można umieścić go w torbie na ramię albo przypiąć do biodra. Voutia może być użytkowana zarówno podczas snu, jak i w dzień. Pojemny akumulator zapewnia możliwość korzystania z urządzenia nawet przez 6-8 godzin po naładowaniu.

Urządzenie Voutia możemy nabyć już za $899, co w przeliczeniu na złotówki oznacza wydatek około 3340 zł. Aktualnie prowadzone są badania kliniczne, które określą wpływ zaprojektowanego systemu na jakość życia pacjentów z kserostomią.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz wynik działania *

Czy
wiesz, że...
  • Ludzie, którzy są praworęczny zazwyczaj żują pokarm na prawej stronie ust. Leworęczni - po lewej stronie.
  • Co dwa zęby to nie jeden ?
  • Jeśli Twoje zęby mają jasno żółty kolor, to oznaka że są zdrowe. Żółte zęby są najsilniejsze i trwałe. Jasno żółty to najbardziej naturalny kolor naszego uzębienia. Wybielając swoje zęby, tylko je osłabiamy.
FAQ
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X