SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
0
Szczoteczka z technologią jonową – dlaczego warto ją mieć?
19 lipca 2021 --- Drukuj

Podczas, gdy furorę wciąż robią szczoteczki soniczne, producenci przygotowali dla nas coś jeszcze lepszego – szczoteczki jonowe, będące połączeniem technologii sonicznej i jonowej. Dowiedzmy się, na czym polega fenomen skuteczności tych urządzeń oraz poznajmy zasady ich użytkowania.

Jak działa szczoteczka jonowa?

Technologia jonowa oparta jest na świetle UV. Generuje je lampa UV LED. Pod wpływem promieniowania, tytanowa płytka, umieszczona w uchwycie szczoteczki, emituje ujemnie naładowane jony, które wędrują wzdłuż tytanowego pręta i trafiają do ust. Nasza ślina zostaje naelektryzowana, a płytka nazębna przyciągana jest do główki szczoteczki niczym magnes, co w połączeniu z ruchami sonicznymi zapewnia niezwykłą skuteczność jej usuwania.

Jak twierdzą twórcy szczoteczki jonowej, podczas pojedynczego, dwuminutowego mycia zębów, urządzenie to jest w stanie usunąć nawet 100% bakterii Streptococcus Mutans, czyli bakterii odpowiedzialnych za rozwój próchnicy. Co więcej, szczoteczka jonowa polecana jest osobom cierpiącym na problemy z dziąsłami, gdyż technologia jonowa pozytywnie wpływa na stan dziąseł. Potwierdziły to badania kliniczne przeprowadzone w Japonii na pacjentach wzmagających się z ciężką paradontozą.

Szczoteczka jonowa – jak jej używać?

Zaskakujący dla wielu osób jest fakt, że używając szczoteczki jonowej, nie potrzebujemy pasty do zębów. Jeśli początkowo nie będziemy mogli przyzwyczaić się do mycia bez pasty, użyjmy jej, ale tylko w śladowej ilości. W instrukcji użytkowania przykładowej szczoteczki z technologią jonową – Soladey Ion 5 – znajdujemy informację, aby letnią lub zimną wodą zwilżyć główkę i wkładkę tytanową szczoteczki, a następnie udać się z nią w dobrze oświetlone miejsce. Nie ma znaczenia, czy światło będzie naturalne czy sztuczne – znaczenie ma jedynie jego natężenie. Im lepsze oświetlenie, tym efektywniejszy będzie proces usuwania osadu nazębnego. Po skończonym myciu zębów nie musimy również stosować płynu do płukania jamy ustnej.

Szczoteczka z technologią jonowa Ryc. 1. Szczoteczka z technologią jonową

Producenci zapewniają, że szczoteczka jonowa może posłużyć nam przez wiele lat. Musimy jedynie dbać o wkładkę tytanową. W tym celu, raz na jakiś czas powinniśmy zdjąć głowicę i przy pomocy włosia szczoteczki przetrzeć tytanowy pręcik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz wynik działania *

Czy
wiesz, że...
  • Dentysta rozpoczyna badania wstępnymi oględzinami, często poprzedzonymi słowami: Proszę powiedzieć "Aaaaa"
  • Najmniej bolesne podanie znieczulenia przypisują sobie mieszkańcy woj. podlaskiego, gdzie 33% osób skarżyło się na dolegliwości podczas podania znieczulenia. Najbardziej natomiast z lubuskiego – 54% osób podawało ból przy aplikacji znieczulenia.
  • Pacjenci z woj. dolnośląskiego najczęściej ze wszystkich województw łykają leki na uspokojenie przed wizytą u dentysty aż 8%, wyprzedzają ich tylko obcokrajowcy gdzie po takie środki sięga 12% pacjentów. (Inne woj. ok 4%)
FAQ
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X