SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
0
Spray doustny z czystkiem pomocny w walce z koronawirusem
3 lutego 2021 --- Drukuj

Niedawne doniesienia mówiły o tym, że pasty do zębów z cyną lub cynkiem, a także płyny do płukania jamy ustnej z dodatkiem chlorku cetolopirydyny są w stanie zneutralizować wirusa wywołującego COVID-19 nawet w 99,9%. W ostatnim czasie naukowcy odkryli nowego sprzymierzeńca w walce z koronawirusem, a jest nim spray doustny z dodatkiem czystka.

Czystek kreteński hamuje namnażanie SARS-CoV-2

Do takich wniosków doprowadziły naukowców z Complex Medical Centre Déli Klinika w Budapeszcie badania przeprowadzone na hodowli komórek z nerki Koczkodana zielonego. Wnętrze wspomnianych komórek zapewnia wyjątkowo sprzyjające warunki do namnażania się wirusa SARS-CoV-2. Zaobserwowano jednak, że namnażanie to zostaje zahamowane w wyniku działania wyciągu z czystka kreteńskiego. Badanie rzuciło nowe światło na wykorzystanie wspomnianej rośliny. Może ona służyć w zapobieganiu infekcjom błony śluzowej dróg oddechowych wywołanym przez koronawirusa.

W toku badań stwierdzono jeszcze jeden ważny fakt. Otóż sam wyciąg z czystka osiąga słabszy efekt w hamowaniu namnażania SARS-CoV-2 w porównaniu do efektu uzyskiwanego po zastosowaniu spray’u Virostop. Spray ten, oprócz wyciągu na bazie czystka, zawiera również szereg dodatkowych substancji, w tym głównie bioflawonoidy cytrusowe, ekstrakty z szałwii, aceroli i jeżówki purpurowej. Virostop to preparat, który od 10 lat stosowany jest doustnie w profilaktyce infekcji górnych dróg oddechowych i grypy.

Czystek w regulacji burz cytokinowych

To jednak nie wszystkie właściwości czystka kreteńskiego, które mogą pomóc w walce z COVID-19. Wyniki badania wskazują również na to, że roślina ta ma zdolność do kontrolowania silnych, nieprawidłowych odpowiedzi układu immunologicznego, które wywołane są infekcją wirusową. Mowa tutaj o tzw. burzach cytokinowych, podczas których organizm wytwarza białka oraz komórki odpornościowe mogące niszczyć narządy. Wyciąg z czystka reguluje burze cytokinowe, dzięki czemu istotnie zmniejsza nasilenie choroby. Eksperci wskazują, że opisana właściwość czystka kreteńskiego może mieć istotne znaczenie zwłaszcza dla młodych pacjentów, u których odpowiedź immunologiczna wywołana koronawirusem często prowadzi do śmierci.

czystek koreański

 

Spray doustny Virostop dostępny jest w każdej aptece i może być stosowany przez dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X