SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
1
Sposób na najpiękniejszy uśmiech przed ślubem i weselem
29 marca 2015 --- Drukuj

Ślub i wesele to wydarzenia planowane najczęściej z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli chcesz, aby Twój uśmiech w tym wielkim dniu, kiedy wypowiesz słowa przysięgi małżeńskiej, lśnił pełnym blaskiem, przygotowania do ślubu zacznij najlepiej rok przed planowaną datą zmiany stanu cywilnego. Jeśli masz wadę zgryzu lub nierówne zęby albo też chcesz zamknąć np. szpary między zębami, planuj nawet wcześniej  – najlepiej z dwuletnim wyprzedzeniem, ponieważ czeka Cię wielomiesięczne leczenie ortodontyczne. Nie licz, że wystarczy zęby nieco podleczyć i wybielić, aby uzyskać spektakularny skutek. Piękny uśmiech przed ślubem wymaga sporo pracy, ale warto podjąć starania o jego uzyskanie, ponieważ rezultat jest olśniewający!

Po kolei jednak:

  • Krok pierwszy to wizyta u stomatologa i gruntowny przegląd tkanek jamy ustnej. Na tym etapie specjalista/grono specjalistów z zakresu stomatologii ustalają z Tobą, jakie masz wymagania względem uśmiechu, co trzeba wyleczyć, jak długo to potrwa i jaki będzie orientacyjny koszt poszczególnych etapów leczenia oraz koszt całościowy przedsięwzięcia. Warto wybrać klinikę lub gabinet, w których wykonuje się szereg usług z różnych dziedzin stomatologii. Dzięki temu unikniesz straty czasu i ponoszenia dodatkowych nakładów na chodzenie do kilku gabinetów rozrzuconych po całym mieście lub nawet w kilku różnych miejscowościach. Polecamy zacząć od wizyty w naszym gabinecie zlokalizowanym w Gliwicach przy ul. Witkiewicza 75 (tel. +48 500 701 50) – zapewniamy kompleksowe podejście do leczenia stomatologicznego i profesjonalne przygotowanie uśmiechu do publicznej prezentacji.

  • Krok drugi to wyleczenie wszystkich ubytków w zębach i ognisk próchnicowych oraz stanów zapalnych w tkankach przyzębia i na śluzówce, a także – jeśli to konieczne uzupełnienie protetyczne luk po utraconych czy wyrwanych zębach i odtworzenie zresorbowanych kości przyzębia w celu uzyskania właściwej jakości podłoża protetycznego. W zależności od kondycji tkanek jamy ustnej etap ten może trwać od kilku tygodni do wielu miesięcy.
  • Krok trzeci, w niektórych przypadkach realizowany równolegle do etapu poprzedniego, to leczenie ortodontyczne podejmowane w celu typowo terapeutycznym – jak likwidacja wady zgryzu, czy tylko estetycznym – np. aby uszeregować zęby w łuku, zamknąć przestrzenie międzyzębowe czy na życzenie poszerzyć diastemę. Jeśli prostowanie zębów rozpocznie się zbyt późno i z tego powodu zdjęcie aparatu ortodontycznego przed ślubem nie będzie możliwe, warto od razu zdecydować się na założenie niewidocznego aparatu stałego, np. lingwalnego czy też aparatu z kryształowymi zamkami, który – choć widoczny, ale mniej niż tradycyjny aparat stały – na zębach prezentuje się niezwykle elegancko. Jeśli wadę zgryzu można leczyć aparatem ruchomym, dobrym rozwiązaniem będzie Clear aligner, czyli przezroczysta nakładka na zęby. Tak estetyczne akcesorium można zabrać ze sobą nawet w podróż poślubną – bez szkody dla uroku przedsięwzięcia.
  • Krok czwarty to zabiegi typowo estetyczne, czyli wybielanie zębów, nakładanie licówek porcelanowych i przyklejanie biżuterii nazębnej. Zęby warto wybielić przed nałożeniem licówek – wtedy kolor porcelanowej nakładki będzie perfekcyjnie dopasowany do rozjaśnionego szkliwa. Licówki mogą okazać się idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz wyrównać szereg zębów w łuku, a przed ślubem nie ma już czasu na przeprowadzenie leczenia ortodontycznego – ponieważ można nimi regulować szerokość szpar między zębami, korygować linię dziąseł i uśmiechu. Licówkami zakryje się też niedające się wybielić przebarwienia szkliwa, jego spękania i wady rozwojowe. Pamiętaj, żeby wybielania nie przeprowadzać później niż tydzień przed ślubem – ponieważ po zabiegu zęby mogą reagować przemijającą nadwrażliwością, a ponadto – przez kilka dni obowiązuje tzw. biała dieta. Nie nakładaj też wybielania na wybielanie, bo zęby zamiast zrobić się białe, zżółkną, zszarzeją i zrobią się kruche. Jeśli nie masz już czasu na wybielanie w gabinecie czy stosowanie nakładek w domu, zastosuj sztyft wybielający na zęby.

Nie polecamy lokowania w jamie ustnej biżuterii wkłuwanej w język czy wewnętrzną stronę policzków – ponieważ ozdoby te zawsze niszczą szkliwo, często wywołują poważne stany zapalne tkanek miękkich lub kości a z czasem mogą doprowadzić do rozwoju nowotworu jamy ustnej.

  • Krok piąty, realizowany już w dniu ślubu, to właściwy makijaż w przypadku pań. Jeśli masz zęby w naturalnym żółtawym lub szarawym kolorze, nie stosuj pomadki do ust intensywnie czerwonej lub w fioletowych, zimnych odcieniach, ponieważ w ten sposób wyeksponujesz daleką od śnieżnej bieli barwę szkliwa. Lepszym rozwiązaniem będą kolory złamane, ciepłe i niezbyt intensywne. Przy śnieżnobiałych zębach możesz spokojnie stosować pomadki w jaskrawych kolorach lub zastosować szminkę z dodatkiem błękitnego pigmentu – to dodatkowo optycznie rozjaśni barwę białego szkliwa. Zęby będą wydawać się bielsze, jeśli cera będzie miała zdrowy, lekko opalony wygląd, a cienie do powiek dobierze się w zdecydowanych kolorach. Przy żółtych zębach unikamy makijażu w odcieniu żółtym i pomarańczowym.

Komentarzy: 1

Dodano 29.03.2017

jak ktoś chce na szybko wybielić zęby i mieć efekt by ładnie zęby prezentowały się na zdjęciach,to polecam żel dr martin schwarz home comfort

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz wynik działania *

Czy
wiesz, że...
  • Najmniej bolesne podanie znieczulenia przypisują sobie mieszkańcy woj. podlaskiego, gdzie 33% osób skarżyło się na dolegliwości podczas podania znieczulenia. Najbardziej natomiast z lubuskiego – 54% osób podawało ból przy aplikacji znieczulenia.
  • 80% ludzi nie jest zadowolona ze swojego uśmiechu.
  • Pacjenci korzystający z usług w ramach NFZ o 9% częściej deklarują, że boją się dentysty.
FAQ
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X