SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
1
Nić dentystyczna
17 marca 2009 --- Drukuj

Nić dentystyczna  ten niezbędny przybór do uzupełnienia codziennej higieny jamy ustnej nie stał się jeszcze przyzwyczajeniem większości ludzi.

Użycie jej z początku może wydawać się trudne, zostaje szybko opanowane po jakimś czasie z dużymi korzyściami. Po przyzwyczajeniu się pozostanie nam ten nawyk na zawsze.Dlaczego stosowanie nici dentystycznej jest niezbędne? Nić dentystyczna – rodzaj nici wykonanej ze splecionych włókien nylonowych (lub innych materiałów syntetycznych, jak np.  teflon czy polietylen).Nić dentystyczna jest używana w celu usuwania resztek pożywienia oraz płytki nazębnej z powierzchni zębów. Nić jest wsadzana pomiędzy zęby a następnie przesuwana po powierzchni zębów od ich nasady (tj. dziąseł) na zewnątrz. Ruch taki należy powtórzyć 3-4 razy dla każdej czyszczonej powierzchni. Należy wykonywać tylko ruchy góra-dół, gdzie oba końce nici pociągane są równocześnie przez obie ręce.

Nie wolno natomiast wykonywać ruchów prawo-lewo czy też przód-tył (podobnych do przeciągania smyczka po strunach skrzypiec), w których końce nici pociągane są na przemian przez prawą i lewą dłoń. Za każdym razem, jak zmieniamy przestrzeń między zębami należy oczyścić nić dentystyczną. Jeśli nić dentystyczna nie zostaje używana płytka bakteryjna gromadząca się w przestrzeniach między zębami spowoduje wcześniej czy później próchnicę i zapalenie dziąseł między zębami . W międzyczasie może powstać paradontopatia z powstaniem kieszonek wymagających nawet interwencji chirurgicznej paradontologa.

Zobacz także: Jak prawidłowo nitkować zęby

Czytaj więcej o: nić do zębów | nitkowanie zębów |

Komentarzy: 1

Dodano 06.07.2010

ok dobrze wiedziec dzieki:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X