SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
0
Lusterko stomatologiczne online – wykryj zdalnie zmiany zanim zaczną boleć
13 lipca 2021 --- Drukuj

Pandemia to czas, kiedy wiele osób woli odłożyć wizytę kontrolną u stomatologa, aby nie narażać się na zarażenie koronawirusem. To właśnie z myślą o takich osobach, i nie tylko, powstało inteligentne lusterko stomatologiczne, za pomocą którego możemy samodzielnie kontrolować stan uzębienia, a nawet, korzystając z WiFi, podzielić się widzianym obrazem z naszym dentystą.

Tradycyjne lusterka dentystyczne

Kiedy ząb zaczyna boleć, zmiany próchnicowe osiągnęły znaczny stopnień zaawansowania. Zdarza się, że wówczas za późno jest już na tradycyjne czyszczenie ubytku i założenie plomby, więc trzeba wykonać skomplikowane i kosztowne leczenie kanałowe. Aby uniknąć takich sytuacji, ważna jest regularna kontrola stanu naszego uzębienia i wykrywanie niepokojących zmian zanim jeszcze zdążą objawić się bólem. Zdecydowanie może nam w tym pomóc lusterko dentystyczne.

O lusterko stomatologiczne możemy zapytać w aptece lub nabyć go w sklepie internetowym. To narzędzie, które niczym nie różni się od lusterka używanego przez dentystę w gabinecie stomatologicznym. Często w zestawie z lusterkiem dentystycznym otrzymujemy tabletki wybarwiające, które wybarwiają płytkę nazębną, pokazując nam tym samym, które miejsca są niedokładnie wyszczotkowane.

Lusterko stomatologiczne z WiFi – twój dentysta online

Ci, którym posługiwanie się tradycyjnym lusterkiem dentystycznym sprawia trudność, mogą sięgnąć po inteligentne lusterko, które od niedawna dostępne jest na rynku w cenie ok. 30 euro. Posiada ono wbudowany aparat fotograficzny, który umożliwia robienie zdjęć i filmowanie w rozdzielczości 720p. Urządzenie z łatwością możemy podłączyć do sieci przy pomocy WiFi, aby przesyłać obraz w czasie rzeczywistym albo wykonać nagranie z przeglądu naszej jamy ustnej, które następnie mamy możliwość przesłać lekarzowi. Aby obraz był jak najwyraźniejszy, producent zadbał o regulację ostrości w zakresie 3-10 mm oraz o wbudowanie lampy błyskowej, na którą składa się 7 diod LED.

Wczesna diagnostyka to ważny krok w zapobieganiu bolesnemu i kosztownemu leczeniu stomatologicznemu. Korzystając z tak zaawansowanego technologicznie lusterka stomatologicznego bez trudu możemy dostrzec wszelkie zmiany próchnicowe i w porę udać się do stomatologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz wynik działania *

Czy
wiesz, że...
  • Jeśli będziesz pocierał zęby wewnętrzną stroną skórki od banana przez ok. 2 minuty, minerały zawarte w skórce banana przenikną do Twoich zębów i w efekcie staną się one bielsze.
  • Dentysta rozpoczyna badania wstępnymi oględzinami, często poprzedzonymi słowami: Proszę powiedzieć "Aaaaa"
  • Szkliwo zębów jest najtwardszą substancją w ciele człowieka.
FAQ
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X