SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
4
Brzydki zapach z ust
17 stycznia 2009 --- Drukuj

Brzydki zapach z ust jest spowodowany infekcją bakterią Solobacterium moorei. Tak twierdzi badanie przedstawione na corocznym spotkaniu organizacji American Association for Dental Research.

Brzydki zapach z ust

Powodem brzydkiego zapachu z ust, które niejednokrotnie utrudnia życie społeczne osobom cierpiącym na tę dolegliwość przebywa związkach o bazie siarki wytwarzanych przez te bakterie, które mają powierzchnię języka za idealne środowisko naturalne. Solobactericum moorei, która przyczynia się do nieestetycznego białawego osadu na języku okazał się odpowiedzialny za 80-90%  przypadków brzydkiego zapachu z ust. Inne przyczyny to infekcje płuc.

Rozpoznanie pewnego czynnika patologicznego odpowiedzialnego za ten przykry stan jest pierwszym krokiem w kierunku skutecznego i definitywnego leczenia. 

Czytaj też o nieświeżym oddechu – Halitiozie

Komentarzy: 4

blank
Dodano 04.09.2009

8):P:-*:(>:(;D[s][url][img][quote][/quote][/img][/url][/s]

blank
Dodano 11.03.2010

ja cierpnię na tą przypadłość!!! Niestety nie da się jej wyleczyć, boję sie rozmawiać z kim kolwiek bo poczuje ten fetor. smierdzi jakby ktoś puścił bąka. Wiem że szyscy to ode mnie czuja, bo zawsze robią dziwne miny, a ja z gumą do żucia czy pastylkami nigdy się nie roszstaje, chyba tony ich już zjadłam. Straciłam już nadzieję że kiedykolwiek będę mogła powiedzieć parę słow blisko ust drugiego człowieka, bez obawy że mi jedzie! To jest okropne i proszę o zrozumienie bo to wcale nie jest moja wina, ja chcę żyć normalnie tak jak wszyscy::'(

blank
Dodano 22.11.2011

ja cierpie na te przypadlosc od dawien dawna,gdy rozmawiam z kims to zaraz widze ze smierdzi mi z ust bo te osoby lapia sie za nos albo odwracaja I to smrod od zoladka bo pomimo zjedzonej duzej ilosci pokarmu nadal czuje z zoladka smrod

blank
Dodano 12.03.2014

A mnie wystarczyła zmiana pasty na ajonę i wszystko wróciło do normy. Oczywiście nie z dnia na dzień – kilka tygodni i miałem już normalny oddech – wcale nie w każdym przypadku chodzi o chorobę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X