Są używane przed i po dokonanych zabiegach w jamie ustnej. Heart Association jest temu przeciwna.
Na całym świecie przepisuje się antybiotyki przed zabiegami chirurgii dentystycznej, takimi jak: usuwanie zębów, skrobanie dziąseł, umieszczanie implantów, podnoszenie żuchwy, przeszczep miękkich tkanek. Dentysta uważając, że chroni pacjenta przypisuje mu antybiotyki do zastosowania przed i po zabiegu. Według własnego uznania zaleca dozowanie i czas trwania terapii, chociaż od lat zrzeszenia naukowe proponują zahamowanie zjawiska będącego absolutnie poza kontrolą.
Niedawno zostało ujawnione, że te same zrzeszenia, w ostatniej połowie wieku, rozpowszechniały zalecenia pozbawione podstawy naukowej. Amerykańskie Zrzeszenie Kardiologii (Aha) razem z Zrzeszeniem Dentystów i innymi znanymi spółkami naukowymi opracowało dokument w formie „przewodnich linii”. Przez 50 lat Aha zalecała używanie antybiotyków przed każdym zabiegiem chirurgii zębowej w celu zapobieżenia ryzyka zapalenia serca, bardzo poważnej patologii serca spowodowanej kolonizacją śródbłonka sercowego ze strony bakterii krążących we krwi, bakterii pochodzących ze śluzówki, która wyścieła całe wnętrze organizmu: w szczególności na żołądkowo – jelitowym odcinku, a także w ustach.
Ponieważ we wsierdziu infekcyjnym kardiolodzy od ponad 70 lat zawsze znajdowali duże ilości baterii Streptococcus viridans, bakterii bardzo często występującej w śluzówce ust. Wysunęli wniosek, że należy zahamować uwalnianie się dużych ilości tej i innych bakterii stosując antybiotyki. Ujawniono, że rozumowanie było błędne, nie mają dowodów ponieważ obietnice są nieprawidłowe. Faktycznie, to prawda, że znajdujemy w sercu bakterie obecne w ustach. Autorzy przewodnika piszą, że ilość bakterii uwolniona w czasie interwencji chirurgicznej zęba jest znacznie mniejsza od ilości, które codziennie występują podczas czynności higienicznych, takich jak szczotkowanie zębów i przepuszczanie nici międzyzębowej czy żucia gumy. Sądzi się, że zmasowane i wieloletnie przyjmowanie antybiotyków spowodowało znaczne szkody na zdrowiu osób, których flora jelitowa i ustna została zmieniona przez leki (nie licząc śmiertelnych alergii z powodu penicyliny).
Komentarzy: 1
Nie czytałam tego, także… bez komentarza:P:D;D>:(