SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
1
Zęby z diamentem - biżuteria nazębna
3 lutego 2009 --- Drukuj

Zęby z diamentem? Moda, status, symbol, tendencja. Kto może go nam nałożyć? Posiadanie białego, czarującego uśmiechu od zarania dziejów stanowi część naszej kultury.

Biżuteria nazębna dla każdego

Już 4000 lat temu Japończycy pokrywali zęby lakierem zwanym Ohagul. Używano go w wyższych klasach w celu odróżnienia się.W cywilizacji Majów używano nefrytu do plombowania zębów. We współczesnych społeczeństwach z łatwością możemy spotkać młodych ze złotym, świecącym zębem czy z diamentem…

Modny jest dziś dental tatoo, piercing zębowy, klejnot, brylant, strass, kryształ zębowy. Nakłada się je poprzez przyklejanie bez konieczności przewiercania powierzchni naturalnych zębów. Zwykle dokonują tego ortodonci lub higieniści stomatologiczni. Pracują oni w środowisku sterylnym, znają szkliwo zęba na którym ma być nałożony brylant mają do dyspozycji odpowiednie środki do aplikacji piercingu zębowego. Między innymi posiadają barierę, gumową strukturę zabezpieczającą ząb, na który jest nakładany brylancik. Pozwala to na zachowanie suchego pola pozwalającego na przystawalność do szkliwa i uniknięcie szkód dla innych zębów i zapobieżenie ewentualnemu połknięciu klejnotu. W przypadku, gdy brylancik zostaje nakładany przez niekompetentne osoby można narazić się na ryzyko:- uszkodzenia szkliwa zębowego – zabiegu w mało higienicznym środowisku z niewysterylizowanym oprzyrządowaniem- połknięcia brylancika- uszkodzenia zęba w czasie usuwania dental tatoo- przedwczesne odklejenia się- żadnego ubezpieczenia na wypadek niepowodzenia zabiegu Ładny uśmiech uwydatniony brylancikiem z pewnością wzbudzi ciekawość i będzie przyjemny i uwodzicielski w oczach innych. Gdyby jednak przestał się podobać może być usunięty w jakimkolwiek momencie przez specjalistę, który go nałożył.             

 Komentarzy: 1

Dodano 27.11.2009

Jak sie zdejmuje taki brylancik, ktry zostal przyklejony na lakier + UV?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X