SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
0
Wypełnianie kanałów: GuttaFlow
20 stycznia 2009 --- Drukuj

GuttaFlow to całkowicie nowatorski sposób wypełniania kanałów korzeniowych, który łączy dwa produkty w jednym: gutaperkę w postaci sproszkowanej o rozmiarze cząsteczek mniejszym niż 30µm oraz uszczelniacz. Ten nowy system wypełniania wykorzystuje zimną, płynną gutaperkę i używa systemu aplikacji, który został zaprojektowany w celu zapewnienia prostoty, bezpieczeństwa i higieny zabiegu.

 

Wypełnianie kanałów płynną gutaperką

Zalety GuttaFlow:

  • produkt prosty w użyciu (nie wymaga kondensacji)
  • ułatwia opracowanie kanału pod wkład
  • łatwy do usunięcia podczas powtórnego leczenia
  • zapewnia bardzo dobre uszczelnienie kanału korzeniowego
  • nieprzepuszczalny dla promieni rentgenowskich
  • nie wymaga podgrzewania GuttaFlow składa się z dwóch komponentów (system pasta-pasta).

Specjalna jednorazowa kapsułka gwarantuje pewne dozowanie i nie powoduje powstawania zanieczyszczeń. Kapsułkę można wymieszać przez 30 sekund w mieszalniku. 

Pistolet

Pistolet został odpowiednio wydłużony, aby ułatwić aplikację materiału. Równoległy ruch dźwigni daje lekarzowi większą kontrolę.  

Końcówka dokanałowa

Końcówka dokanałowa GuttaFlow została stworzona do szybkiej, łatwej i bezpiecznej aplikacji materiału. Zastosowano w niej końcówkę typu luer lock, która jest nakręcana na kapsułkę po zakończeniu procesu mieszania. Końcówka dokanałowa jest elastyczna, więc GuttaFlow można zaaplikować szybko i łatwo.  

Nierozpuszczalność

W miarę upływu lat większość materiałów rozpuszcza się w wyniku kontaktu z płynami fizjologicznymi, umożliwiając osadzanie się bakterii. Większość tradycyjnych materiałów uszczelniających przeznaczonych do wypełniania kanałów korzeniowych jest w różnym stopniu rozpuszczalna. GuttaFlow oferują produkt nierozpuszczalny o dużej stabilności kształtu wypełnienia kanału korzeniowego. 

Biokompatybilność

Większość tradycyjnych materiałów wykazuje właściwości toksyczne od „umiarkowanych” do poważnych”. Badania kliniczne wykazały, że GuttaFlow jest w ogromnym stopniu kompatybilne. Jest dobrze tolerowany przez tkanki.  

Składnik ochronny GuttaFlow zawiera nano-srebro wywołujący efekt ochronny w kanale korzeniowym. Postać chemiczna i stężenie srebra nie wywołuje korozji lub zmiany koloru tego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X