SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
0
Kobiety boją sie dentysty
24 grudnia 2008 --- Drukuj

Strach przed dentystą jest częstszy u kobiet niż u mężczyzn, ale użycie anestezji i środków uspokajających może przynieść uspokajający efekt.

Kobiety bardziej boją się pójść do dentysty niż mężczyźni. Tak wynika z badania przeprowadzonego w Toronto przez anestezjologa Briana Chanponga i wykładowców -ortodontów: Daniela Haasa i Davida Cockera.

Chodzi tu o pierwsze badanie kanadyjskie na poziomie krajowym na temat strachu i niepokoju spowodowanego wizytą w gabinecie dentystycznym. Kobiety są bardziej szczere w wyrażaniu własnych lęków przed dentystą, zaś mężczyznom przychodzi z trudnością przyznanie się do niepokojów i strachu. Niejednokrotnie zdarza się, że mężczyźni o zdrowym wyglądzie tracą przytomność na widok stomatologa. Na 1.100 przebadanych osób 5,5 % twierdzi, iż odczuwa strach przed pójściem do dentysty, prawie połowa z nich zrezygnowała z takiej wizyty z tego powodu. Podkreśla się, iż 12, 4 % pacjentów jest zainteresowanych użyciem środków znieczulających i eliminujących niepokój. Ich większe zastosowanie miałoby uspokajający efekt na najbardziej bojaźliwych. 42% wyraziło pozytywną opinię pozytywną jeśli chodzi o zastosowanie środków uspokajających i przeciwbólowych we wstępnej fazie wizyty. 

Czytaj więcej o: Dentofobia | kobiety | lęk | strach |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X