SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
28
Cuchnący oddech: problem co drugiej osoby
21 lutego 2009 --- Drukuj

Brzydki zapach z ust to problem o społecznym oddźwięku obejmujący około połowę dorosłych. Co druga osoba skarży się na cuchnący oddech.

Nieświeży oddech – co robić?!

W wielu przypadkach osoby wydzielające brzydki zapach z ust są tego świadome, w niektórych nie, ale dobrze o tym wiedzą ci, którzy znajdują się w pobliżu!Często spotyka się w gabinetach lekarskich osoby cierpiące na prawdziwą psychozę spowodowaną brzydkich zapachem z ust. Zdarza się, że nie jest to fakt rzeczywisty, ale przekonanie, które czyni osobę niepewną siebie w stosunkach międzyludzkich. Wiadomo, że przyczyna w większości przypadków jest związana z przewodem ustnym. Tylko niewielka ilość procentowa przypadków ma inną przyczynę (około 10%): są one związane z ważniejszymi patologiami jak nefropatie, niewydolność płuc, jelit i żołądka, gdzie bakterie wytwarzają proces gnilny powodujący cuchnący oddech.

Przejściowy brzydki zapach z ust występujący rano związany jest z działaniem bakterii podczas nocnego spoczynku łączącego się z wydzielaniem gazów zawierających siarkę. Zaraz po wstaniu z łóżka wystarczy dobrze oczyścić zęby i język i problem zostaje rozwiązany. Inaczej jest kiedy alitoza jest stała. Na nic ma się czyszczenie zębów i pocieszanie się zapachem mięty. Efekt szybko znika a brzydki zapach powraca. Należy przypomnieć, że w części cuchnący oddech jest podtrzymywany przez bakterie żyjące na wewnętrznej stronie języka. Język może zawierać dużą ilość resztek pokarmowych i zatem być miejscem aktywności bakterii. Należy więc podczas szczotkowania zębów oczyścić też język. Powinno się to robić delikatnie, aby nie spowodować odruchów wymiotnych powodując przejście kwasu chlorowego z żołądka do przełyku i spowodować poważną patologię.

Wydaje się też, że i migdały mogą w niektórych przypadkach być siedliskiem bakterii produkujących siarkę, ale te nie mogą być oczywiście szczotkowane. W tym przypadku mogą pomóc terapie na bazie clorexidyny po uzgodnieniu z własnym dentystą. Cuchnący oddech występuje też również z powodu przyczyn związanych ze starymi mostkami lub kapsułami (ponad 10 lat używania).

Brak lub zmniejszona produkcja śliny jest inną przyczyną tego uciążliwego problemu. Faktycznie, przyjmujący leki jak na przykład środki antydepresyjne lub pewne środki obniżające ciśnienie mają zmniejszone wydzielanie śliny. Mała ilość śliny lub suchość śluzówki nie pozwala na rozpuszczenie bakterii produkujących siarkę.

Cuchnący oddech jest problemem, który powinien być rozwiązany we współpracy z własnym dentystą lub lekarzem rodzinnym. Razem będą wiedzieć jak rozpoznać i wyeliminować jego przyczyny.

Czytaj więcej o: cuchnący oddech | nieświeży oddech |

Komentarzy: 28

blank
Dodano 03.06.2009

wszyscy lekarze i eksperci to miernoty. jak mozna przez tyle lat nie znalezc na to niczego skutecznego skoro co 2 osoba ma identyczne objawy. zenada

blank
Dodano 23.07.2009

mam ten problem, najbardziej rano jak i popoludniu.W ogóle Pije bardzo duzo plynow i wtedy jest lepiej, ale kiedy zrobie przerwe w piciu lub kiedy wstaje jest tragedia. Nie pomagaja zadne drogie preparaty pasty owoce natka ziola tez nie. Lubie sie calowac ale niestety nie moge 🙁 ja juz tak mam.

blank
Dodano 05.09.2009

Najbardziej podoba mi się zwrot [quote]przewód ustny[/quote] :D:D:D:D:D:D:D

blank
Dodano 07.09.2009

Witam. Brzydki zapach z ust mam już od lat dziecięcych. Mam 19 lat chciałbym znaleźć dziewczynę lecz to okropnie mi w tym przeszkadza. Jestem załamany ta właśnie choroba nie wiem co robić myję zęby 3 razy dziennie ale zapach pochodzi od żołądka na pewno!!Pomóżcie excepty_dj@wp.pl

blank
Dodano 04.06.2010

No to witam w klubie.Zęby zadbane itp. a cuchnie że ojej.Nie mogę się przez to umówić z facetem bo kpl klapa by była.Niech się wpisze jakiś lekarz który wie,jak pomóc.Już wyobrażam sobie minę lek rodzinnej gdybym jej pow.że przyszłam,bo mi z ust cuchnie-a w poczekalni 20 osób z grypą.Jest jakaś specjalizacje na ten temat?gdzie iść?

blank
Dodano 13.06.2010

Też cierię na tę smutną dolegliwość, a najgorsze jest to, że ja tego nie czuję, tylko spostrzegam, jak któs z rozmówców odsuwa sie ode mnie, unikam więc bliskich rozmów, nie mam przyjaciół, ale niestey muszę pracować, no bo z czegoś trzeba żyć. Przykre, p…e, p…e.:'(

blank
Dodano 05.09.2010

„Cuchnący oddech jest problemem, który powinien być rozwiązany we współpracy z własnym dentystą lub lekarzem rodzinnym. Razem będą wiedzieć jak rozpoznać i wyeliminować jego przyczyny.”

A który z Was ma o tym jakieś pojęcie jak to wyleczyć???? Bo ja spotkałem się z wieloma lekarzami i żaden nie potrafił mi pomóc. Odsyłają tylko do gastrologa, gastrolog do laryngologa, laryngolog do dentysty, dentysta do gastrologa i tak w kółko, a problem pozostaje.

blank
Dodano 05.09.2010

Cuchnący oddech jest problemem, który powinien być rozwiązany we współpracy z własnym dentystą lub lekarzem rodzinnym. Razem będą wiedzieć jak rozpoznać i wyeliminować jego przyczyny.

A który z Was ma o tym jakieś pojęcie, aby wyleczyć pacjenta z tej przypadłości? Odsyłacie tylko do gastrologa, gastrolog do laryngologa, laryngolog do dentysty i tak w kółko a problem pozostaje.

blank
Dodano 19.09.2010

[img][b][i][u]Mam to samo i…to jest okropne. Proszę pamiętać, że przyczyną może być chory żołądek. Najczęściej ludzie nie wiedzą o tym co jedzą…cukier i tak dalej…itp.;):(:'([/u][/i][/b][/img]

blank
Dodano 10.10.2010

u niektórych cuchnący zapach z ust może być spowodowany niewłaściwą dietą, np. zbyt dużym spożywaniem produktów pochodzenia zwierzęcego albo cukrów-należy oganiczyć spożywanie takich produktów i jeść je tylko wtedy kiedy rzweczywiście ma się na nie ochotę, dużo tlenu i świeżyzny-oto recepta na wyeliminowanie przykrego zapachu z ust i trochę pewności siebie! oczywiście należy też regularnie dbać o wizyty dentystyczne, pozdrawiam:-)

blank
Dodano 02.11.2010

Moja rada… wyleczyć wszystkie zęby, usunąć ogniska próchnicowe, oczyścić zęby z kamienia i osadu nazębnego, szczotkować zęby min. 2 razy dziennie, używać nitki dentystycznej i płukać usta płynem MERIDOL HALITOZIS . Jeśli tak zrobicie, to będziecie się całować do upadłego…;D;) heh

blank
Dodano 08.01.2011

!!! – skuteczny sposób na brzydki zapach z ust – !!!
Znalazłem skuteczny sposób i wyleczyłem się rok temu z tej wstydliwej dolegliwości, na początku jako objaw miałem tylko przykry zapach z ust po około 6 latach doszedł ohydny biały nalot na języku oraz nieżyt nosa i brzydka woń z niego, po następnych około 2 latach doszły białe kulki w migdałkach, zmęczenie. Na szczęście po 14 latach zmagań z przeciwnościami losu i niekompetencją lekarzy na trafiłem na bardzo dobrego zielarza zakonnika znanego prawie w całej Europie, który mi pomógł w zlikwidowaniu objawów i przyczyny oraz dał mi niedrogie sposoby na większość przyczyn nieświeżego oddechu a także na kilka chorób i zakażeń bakteryjnych. Ten cuchnący oddech najbardziej doskwierał mi i utrudniał życie zawodowe, towarzyskie a przede wszystkim uczuciowe. (jak bym wcześniej wiedział to co wiem teraz nie stracił bym tyle czasu i nerwów) Teraz mam świeży oddech i w związku z tym nadrabiam stracony czas większość dnia spędzam poza domem rzadko zaglądam na e-mail ale postaram się odpowiedzieć i pomóc każdemu kto do mnie napisze. (oczywiście 100% dyskrecji i kultury) pozdrawiam.
Jakubr300@wp.pl

blank
Dodano 17.01.2011

Jakubr300@wp.pl to oszust

cholerny wyłudzacz,

blank
Dodano 02.04.2011

Mam sposób!
Mam śmierdzący oddech i biały cuchnący nalot na języku.
Aby się pozbyć przykrego oddechu płuczę jamę ustną i gardło roztworem wody i wody utlenionej. Pomaga na 2-3 godziny.
Trochę jest to kłopotliwe, bo trzeba wszędzie chodzić z wodą utlenioną, ale za to mamy na chwilę spokój z przykrym oddechem.

blank
Dodano 02.06.2011

Podpisuje sie pod ostatnim postem. Dokladnie zenada. W internecie tez nie mozna znalesc fachowych informacji. Przyczyn wiele najlatwiej powiedziec. A moze to choroba nieuleczalna i tyle.

blank
Dodano 12.10.2011

Sprawdzajcie sobie moi drodzy, czy aby nie wyhodowaliście sobie (w żołądku lub dwunastnicy) wrzodów.

blank
Dodano 03.12.2013

JA TEŻ MAM TEN PROBLEM. ZAWSZE PRÓBÓJĘ COŚ ZJEŚĆ ŻEBY MI NIE CUCHŁO… ALE NA PARE MINU POMAGA . MAM PRZYJACIÓŁ , ALE UNIKAM TROSZECZKĘ ROZMÓW 🙁 BŁAGAM POMÓŻCIE MI :'( !!!

blank
Dodano 03.04.2014

no tak to problem

blank
Dodano 03.04.2014

Przede wszystkim należy oczyścić język z tego nalotu- można to zrobić za pomocą kuchennej łyżeczki- małej. Delikatnie ściągnąć nalot, najlepiej przejechać łyżeczka w rożne strony, zadbać o nawodnienie organizmy, ograniczyć cukier, mięso, niekiedy mleko. Zadbać też o zatoki… :)i powinno być ok. pozdrawiam :*

blank
Dodano 03.04.2014

Biały nalot na języku jest też oznaka braku witamin z grupy B

blank
Dodano 08.05.2014

witam
sprawdź przyczyna robaki i psożyty – zagrzybiony układ pokarmowy – candida

blank
Dodano 16.05.2014

Problem rozwiązuje pasta ajona, stosowana oczywiście systematycznie. W moim przypadku udało się diametralnie odmienić oddech, wszystko w najlepszym porządku już jest. A przyznam, że obawiałam się tego, że problem będzie głębszy….

blank
Dodano 28.06.2014

Witam od jakiegoś czasu tez sie zmagań z tym problemem i oto moje obserwacje.
Możliwe przyczyny: Mostki na zębach – mam już prawie 10 lat niewymieniane – według mnie najmniej lrawdopodobne
Siedlisko bakterii w zatokach- ewidentne coś w nich mam bo mam spłwającą wydzielonę po tylne ścianie gardła utrudnione oddychanie nosem i inne.
Biały sterowany nalot na tyle języka – pojawiający sie okresowo w większej ilości ( wtedy zapach sie zaostrza) związane z infekcją nosa lub dietą
Dolegliwości ze strony układu pokarmowego – pobolewania i inne byćmoże choroba wrzodowa lub helikobacter.
Na pewno objawy sie zaostrzają kiedy pije wiecej kawy z mlekiem, jem wiecej słodkiego i z białej mąki.
Bardzo pomogła mi herbata imbirowa ajurwedyjska z firmy Yogi tea gotowana i popijana przez cały dzień , odebrał mi sie nos i osad z języka znikną zapach też ale wytrzymalam tylko 2 tyg po jakimś czasie zapach zaczą powracać ale polecam bo niedrogie wymaga trochę czasu.
100% skuteczności ma sok z surowego ziemniaka pity na czczo 100 ml minimum 2 tyg leczy nieswieży oddech bo leczy cały ukł pokarmowy.
Mój brat tak sobie wyleczył tą przypadłość ja wcześniej próbowałam ale nie byłam konsekwentna i pilam sok tylko tydzeń zapach znikną ale wrócił wlasnie po kilku miesiącach . To jest najtańsze lekarstwo ale potrzeba do tego dobrych ziemniaków bez zielonej skórki, sokowirówki, trochę czasu rano( mi zabrakło dwóch ostatnich) i absolutna wytrwałość min 2 tyg choć efekty są już po pierwszych dniach.
Dobrze jest też pić propolis( dobry) 2-3 razy dziennie bo leczy wrzodów oraz słodzić ksylitolem bo ma działanie bakteriobójcze , na zatoki dodatkowo zakropić srebrem koloidalnym – wybija wszystkie bakterie -ale uczucie niezbyt przyjemne.mnie to wszystko pomaga niestety przez swoją niekonsekwencje nie doprowadziłam do końca żadnej kuracji ale to moja wina dlatego objawy po jakimś czasie wracają, zbyt szybko po ustąpieniu objawów zaprzestaje kuracji.
Wlasnie postanowiłam ze spróbuje jeszcze raz wszystko od początku do końca i podzielę sie efektami ….tzn ich opisem.
Pozdrawiam wszystkich i nie traćcie wiary w siebie i naturę.

blank
Dodano 18.05.2015

witam
tez miałem ten sam problem nieswiezy oddech utrzymujące się cały dzień i pewien zielarski polecił mi SREBRO KOLOIDALNE od tamtego momentu wszystko przeszło.
Polecam i pozdrawiam

blank
Dodano 14.07.2015

Ludziom sie ubzduralo, ze brzydki zapach z ust ( czyli smrod—-nazywajmy rzeczy po imieniu ) musi pochodzic albo z zebow, albo z zoladka.. Nic bardziej mylnego! Wielu nie ma pojecia, ze ma w gardle w tzw.kryptach smierdzace gorzej niz guvno kuleczki, ktore sie tworza cholera wie z czego..
Sama przez to przeszlam ( to z wiekiem zanika, choc chyba nie wszystkim,ktorzy na to cierpia ). To jest jakis koszmar! Z wlasnym chlopem nie mozna sie pocalowac majac swiadomosc tego, co sie miewa w gardle. Ja to wygniatalam i wachalam, nie wierzac wlasnym oczom, a raczej wlasnemu nosowi. Z tego co mi wiadomo, lekarze 21-ego wieku SA BEZRADNI! Poczytajcie w sieci wpisujac w googlach chocby „smierdzace kulki z gardla”.

blank
Dodano 05.10.2015

A mnie dziwi, że nikt nie mówi o tym, że pasty których używamy powinny by specjalistyczne, a nie jakieś tam z marketu, które nie czyszcza dobrze zębów. Ja przez wiele lat miałam halitozę i wlos mi się na głowie jeży od tych „cudownych porad”. Ja użuwam pasty properio świezy oddech na bazie CYNKU, który jest podstawą w zabijaniu bekterii, ziół i enzymów, które porządnie czyszczą, wzmacniaja dziąsła i wybielają zęby. Naprwadę nie pamiętam kiedy ostatnio miałam nawrót śmierdzącego oddechu…

blank
Dodano 28.11.2016

Pasta ajona i dobre podejście do szczotkowania, a głównie chodzi tutaj o podstawy. To dzięki odpowiedniej systematyczności dużo uda się zmienić – zęby będą ładniejsze i zdrowsze. Od razu cudów nie będzie.

blank
Dodano 11.12.2016

U mnie nieświeży oddech pojawił się pomimo odpowiedniej higieny. Kluczem w pozbyciu się problemu okazał się cynk. To on pomaga zachować równowagę kwasowo zasadową, której brak wywołuje oddech ogra, więc ja stosuję Halitofast bogaty w cynk i z dodatkiem tymianku. Bardzo szybko i na długo likwiduje nieprzyjemny zapach i likwiduje przyczynę jego powstawania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

Czy
wiesz, że...
  • W Japonii "yaeba" czyli "krzywe zęby" są uważane za urocze i atrakcyjne. Nastolatki często poddają się operacji wykrzywienia zębów, by wyglądać bardziej atrakcyjnie.
  • Według niedawnego sondażu amerykańskiej Akademii Stomatologii kosmetycznej, 92% Amerykanów uważa, że atrakcyjny uśmiech jest ważnym atutem życia społecznego.
  • Mamy takie czasy, że prócz śmierci i podatków, pewną masz jeszcze próchnicę.
FAQ
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X