SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
2
Szwajcarscy dentyści przeciw paleniu papierosów
8 maja 2009 --- Drukuj

Celem szwajcarskiego projektu jest informowanie w jak w najlepszy sposób pacjentów przychodni dentystycznych o konsekwencjach powodowanych przez palenie tytoniu na dziąsła i śluzówkę ust i proponowanie palaczom chcących przestać palenia konkretnej pomocy.

W tym celu personel przychodni dentystycznych zostaje motywowany i szkolony w zakresie krótkich interwencji z przydzieleniem określonych zadań dla każdego członka. Prawdziwą interwencją jest poradnictwo na temat odzwyczajenia się od palenia. Jest to zadanie dentysty, higienisty i asystentki zajmującej się profilaktyką.
Pierwszą pomocą jest podręcznik, który poza wyczerpującą podstawową informacją, zawiera konkretny przewodnik w formie płyty CD. Dla dentystów i higienistów, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową są dostępne moduły w celu przystąpienia do szkolenia. Dla bardziej doświadczonych członków zespołu przychodni dentystycznej zostają proponowane kursy doskonalące, ale też E-learning Program dla członków „Spółki szwajcarskiej odontologii i stomatologii”.

SSO, znanej też w świecie. Dzięki utworzeniu strony internetowej i pierwszych europejskcih warsztatów z opublikowaniem wyników, projekt obrał kierownictwo w europejskiej sieci.

 Komentarzy: 2

Dodano 20.01.2010

jeśli czyta to jakiś lekarz stomatolog lub przyszły lekarz stomatolog to radziłabym polecać pacjentom książkę Allena Carr’a pt. Łatwy sposób na rzucanie palenia. Ja rzuciłam 3 miesiace temu dzięki tej książce (solidna dawka materiału do przemyślenia) i czuje sie wspaniale a moje zeby wygladaja lepiej niz kiedykolwiek a zwłaszcza po usunięciu kamienia. 🙂

Dodano 10.10.2012

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D;D;D;D:'(:-*:-*:-*:P:P8)8)8):o:o:o:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(>:(>:(>[u][u][u][u][u][u][u][/u][/u][/u][/u][/u][/u][/u]:(>:(>:(>:(>:(>:(;D;D;D;D;D:D:D:;););););););) palenie szkodew fry mit kot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X