SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
0
Nowy laser dla tych, co boją się dentysty
20 grudnia 2008 --- Drukuj

Zadaniem jego jest wyeliminowanie strachu przed bólem w czasie wizyty u dentysty Obiecuje to nowe urządzenie wyprodukowane w Europie, które wkrótce ma wyeliminować strach przed udaniem się do dentysty.

 Nowy instrument do użytku stomatologicznego nazywa się Fotona Fidelis Plus III i reprezentuje ostatnią generację lasera zdolnego do nacinania twardych tkanek, takich jak szkliwo zębów. Jedynym przeciwwskazaniem są plomby rtęciowe, gdyż  promienie laserowe odbijają się na powierzchni metalowej, a ciepło mogłoby spowodować wyparowanie rtęci wytwarzając toksyczne gazy. Poprzez użycie nowego lasera dentysta uniknie konieczności naciskania i przez to powodowania przeszywającego bólu co ma miejsce przy zastosowaniu tradycyjnych narzędzi. Pomysłodawcy zapewniają, że jego nadzwyczajna dokładność pozwala na kierowanie falami świetlnymi tylko tam gdzie jest to konieczne, bez dotykania otaczających tkanek. Do dyspozycji są dwa lasery: pierwszy zwiększa swoją intensywność, jeśli napotyka na swojej drodze tkankę uszkodzoną przez próchnicę i zwalnia jeśli dochodzi do zdrowej. Drugi jest przeznaczony do delikatniejszych zabiegów na dziąsłach i miękkich tkankach i przypomina laser  używany przez chirurgów plastycznych i dermatologów w celu usuwania zmarszczek lub zmniejszania powierzchniowych żył. Nowy instrument ma wyprzeć tradycyjne środki, którym towarzyszy odstraszający odgłos. Wielu pacjentów może nawet uniknąć anestezji. Laser w czasie działania sterylizuje i skraca procedury. W związku z tym, iż jego koszt jest wysoki trzeba będzie trochę poczekać, aż pojawi się w gabinetach dentystycznych.

 

Czytaj więcej o: laser |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

Czy
wiesz, że...
  • Trzeba cieszyć się dniem dzisiejszym, bo jutro mogą Cię boleć zęby.
  • Według niedawnego sondażu amerykańskiej Akademii Stomatologii kosmetycznej, 92% Amerykanów uważa, że atrakcyjny uśmiech jest ważnym atutem życia społecznego.
  • Jeśli będziesz pocierał zęby wewnętrzną stroną skórki od banana przez ok. 2 minuty, minerały zawarte w skórce banana przenikną do Twoich zębów i w efekcie staną się one bielsze.
FAQ
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X