SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
0
Nowotwór piersi: Diagnozę może dać dentysta
3 stycznia 2009 --- Drukuj

W przyszłości w gabinecie dentystycznym będzie można dokonywać wczesnej diagnozy nowotworu piersi używając śliny i małego narzędzia opartego na technologii „chipu”.

Całkowicie nieinwazyjny test w porównaniu ze zwykłymi testami takimi jak mammografia i ultradźwięki może zapobiec chorobie. Obiecuje to narzędzie zaprojektowane na Uniwersytecie Health Science Center  w Houstonie przez ekipę z Charles Streckfus. Według tego co podaje czasopismo „Cancer Investigation”, test może odróżnić osoby zdrowe, pacjentki z  neoplazią łagodną i złośliwą w wyniku pobrania setek protein zawartych w ślinie. W ślinie zawarte są „tajemnicze kody” wielu chorób, ponieważ proteiny produkowane przez gruczoły odczuwają stan zdrowia całego organizmu.

Pomysł diagnozy nowotworu za pomocą próbki śliny jest naprawdę ważny nie tylko dlatego, że może zwiększyć liczbę wykrytych wcześnie przypadków, kiedy choroba jest jeszcze do zwalczenia, ale też dlatego, że zmniejsza koszty prewencji. Wizyta utakich jak mammografia. Taki test mógłby zwiększyć szanse diagnozy. Dokonuje się testowania śliny w celu wykrycia innych nowotworów nowotworów.Amerykańscy uczeni przeprowadzili test śliny związanego z nowotworem piersi. Eksperyment zastosowano na zdrowych kobietach i pacjentkach z nowotworami. W ten sposób badacze znaleźli prawie 50 różnych protein śliny. Obecnie narzędzieI jeśli wyniki eksperymentów będą pozytywne może naprawdę stać się cennym sprzymierzeńcem w prewencji onkologicznej. dentysty jest zwykle częstsza niż wykonanie złożonych badań 'wykrywające raka’ będzie testowane przez serię prób klinicznych w celu ocenienia jego dokładności i wiarygodności diagnostycznej.

Czytaj więcej o: Nowotwór piersi | piersi |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

Czy
wiesz, że...
  • Jeśli Twoje zęby mają jasno żółty kolor, to oznaka że są zdrowe. Żółte zęby są najsilniejsze i trwałe. Jasno żółty to najbardziej naturalny kolor naszego uzębienia. Wybielając swoje zęby, tylko je osłabiamy.
  • Niektóre serwisy oferują płatne kalendarze online, u nas nie ma za to dodatkowych opłat.
  • 32% Amerykanów podaje nieświeży oddech jako najgorszą cechę współpracownika.
FAQ
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X