SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
2
Czyszczenie powierzchni języka
10 marca 2009 --- Drukuj

Aby rozwiązać problem cuchnącego oddechu w wielu przypadkach wystarczy dokładnie wyszczotkować oprócz zębów i dziąseł także powierzchnię języka.

Jak czyścić język?

Jest to strefa jamy ustnej, na której z łatwością utrzymują się resztki pożywienia i w wyniku tego jest siedliskiem milionów mikroorganizmów. Gnicie substancji proteinowych, które odkładają się na powierzchni języka, w szczególności tych bogatych w aminokwasy zawierające grupy sulfonowe, wolne związki chemiczne odpowiedzialne za brzydki zapach z ust. Przypuszcza się, że mikroorganizmy rozmnażające się w tych resztkach są odpowiedzialne za próchnicę i paradontopatię. Powierzchnia języka, szczególnie jego najgłębsza część powinna być czyszczona, ponieważ jest ona jednym z głównych obszarów gromadzenia się bakterii wytwarzających brzydki zapach w czasie oddychaniaCzyszczenie powierzchni języka normalną szczoteczką do zębów lub specjalnymi przyborami powinna być przyzwyczajeniem w codziennej higienie jamy ustnej.

Powinno być uważane za równie ważne jak czyszczenie zębów. Polega ono na wyeliminowaniu resztek pozostałego pożywienia i rozmnażających się baterii. Zmniejsza osad bakteryjny w przewodzie jamy ustnej i może też zapobiegać poza cuchnącym oddechem także rozwojowi próchnicy i paradontopatii..Jedyną niedogodnością jest w czasie czyszczenia możliwość powstania odruchu wymiotnego. Osoba mająca problem i brzydkim zapachem z ust nie powinna zaniedbywać tej rutynowej czynności.. Przed czyszczeniem zębów zaleca siłę najpierw oczyszczenie powierzchni języka. Po wyszczotkowaniu można wypłukać usta specjalnymi bakteriobójczymi płynami.

Komentarzy: 2

Dodano 26.02.2011

Dokładnie zgadzam sie z tym ,ja jak czyszczę język to zbiera mnie na wymioty ale zawsze staram sie wyczyscic jak najgłebiej 🙂

Dodano 08.03.2011

a efekt jest?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X