SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
1
Brytyjscy i włoscy dentyści najdrożsi w Europie
21 kwietnia 2009 --- Drukuj

Jeśli chodzi o cenę usług stomatologicznych angielscy dentyści są najdrożsi, włoscy zajmują drugie miejsce.

Taki jest rezultat brytyjskiego badania przeprowadzonego przez dziennik „Independent”na temat fenomenu „turystyki dentystycznej”, która ciągle wzrasta w krajach Unii Europejskiej. Pismo publikuje wyniki europejskiego badania według którego wypełnienie zęba trzonowego kosztuje 156 euro w Wielkiej Brytanii, 135 euro we Włoszech i 125 euro w Hiszpanii. Za taki sam zabieg w Niemczech trzeba zapłacić 67 euro, 64 w Holandii, 47 w Danii, 46 we Francji i tylko 18 w Polsce i 8 na Węgrzech. Z tego Węgry stały się ulubionym celem wyjazdów na leczenie zębów. Według autorów badania prowadzonego przez Institute for Medical Technology Assessment z Uniwersytetu w Rotterdamie, element najbardziej wpływający na koszt leczenia (do 70 % łącznej liczby w Wielkiej Brytanii) i siły roboczej: 2,88 euro na minutę w Londynie i 9 centów w Budapeszcie. Według Zrzeszenia Brytyjskich Dentystów nie uwzględniono próbki reprezentacyjnej, ale Reinhard Busse, docent Politechniki w  Berlinie i szef ekipy prowadzącej badanie podkreślił, że bez żadnej politycznej intencji celem badania było „pomoc rządom w planowaniu pułapu zwrotów pieniężnych i ocena turystyki dentystycznej”.

Komentarzy: 1

Dodano 13.05.2010

Witam serdecznie!Jestem Polka,ale mieszkam i pracuje na stale we Wloszech.Zgodze sie z powyzszym artykulem jezeli chodzi o ceny,ale musimy spojrzec tez na rodzaj uslug swiadczonych przez dentystow…
Jakies 5 lat temu zrobilam w Polsce koronki bo bylo taniej…wrocilam do Wloch i zaczely sie moje problemy…koronki za luzne wykonane z metalu niedobrany kolor,przykry zapach z ust itp.
Musialam wyrzucic polskie koronki i zrobic cala „robote” we Wloszech od poczatku kosztowalo to duzo wiecej, ale warto bylo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz wynik działania *

NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>
X
X
X