SERDECZNIE Zapraszamy do naszego gabinetu: ul. Witkiewicza 75, 44-102 Gliwice, TEL. +48 500 701 500
1
Gry dentystyczne
26 października 2013 --- Drukuj

Bawią, uczą, rozśmieszają. Przed wizytą u dentysty warto zabawić się w „wirtualnego stomatologa” i zobaczyć jak to jest po tej drugiej stronie fotela. Internet oferuje masę gier dentystycznych, gdzie w przyjemny sposób można się zrelaksować. 
Jeżeli nasze pociechy boją się iść do dentysty warto pokazać mu kilka gier internetowych online. Dziecko, zobaczy jak to jest być samemu dentystą, bawiąc się kolorowymi fachowymi narzędziami i lecząc zęby swoim ulubionym postacią z bajek i filmów.

Oto kilka przykładowych gier dentystycznych: 

1) Dentystka Draculary

Dentystka Draculary to gra dentystyczna dla dziewczynek. Gra posiada sześć poziomów, gdzie naprawiamy zęby nie tylko Dracularze z Monster High ( ostatnio bardzo kultowej bajki dla dziewczyn), ale i Barbie, Hannah Montanach, Justinowi Biberowi, Selenie Gomez i Cristiano Ronaldo. Zabiegi wykonujemy kolorowymi narzędziami, klikając na przyrząd myszką i przytrzymując dane narzędzie na chorym zębie. Na koniec można ozdobić zęby wszystkimi kolorami i użyć ozdób na zęby np. kwiatków czy serduszek.

Link do gry: http://gry-monsterhigh.pl/graj,61,crazy-dentist-dentystka-draculaury

2) Jedzenie dla zębów

Jest to gra edukacyjna. Uczy nasze pociechy, co powinno się jeść by mieć zdrowe zęby. Za pomocą myszki sterujemy chłopcem, który „łapie” zdrowe jedzenie. Gra ma 10 poziomów i jest w języku angielskim.

Link to gry: http://gry-dladzieci.pl/gry-dentysta-gra/jedzenie-dla-zebow_208,7389.html

3) Praca, jako dentysta

Aby rozśmieszyć dziecko przed wizytą u dentysty warto włączyć mu grę Praca, jako dentysta. Wielki szympans objadł się zbyt dużo i zaczęły go boleć zęby. Dziecko musi zapamiętać, które zęby należy wyrwać inaczej szympans ugryzie wirtualnego dentystę w rękę. Gra uczy również pamięć dziecka.

Link do gry: http://grydarmowe.eu/gra/gra-praca-jako-dentysta,4167.html

4) Barbie Dentystka

Dla fanek Barbie znaleźć możemy grę Barbie Dentystka. Z każdym wygranym poziomem odblokowuje nam się fachowy sprzęt dentystyczny. Steruje się myszką.

Link do gry: http://www.e-dressup.net/barbiedentysta.grac.html

5) Baby Hazrl Dental

Nawet maluszki chodzą do dentysty, jeżeli zjedzą zbyt dużo cukierków. Zabawiamy roczną dziewczynkę, jednak, gdy zje lizaka i zacznie boleć ją ząbek trzeba szybko udać Siudo dentysty by wykonać zabieg.

Link do gry: http://www.flashowegry.pl/gry/Baby+Hazel+Dental

6) Dentysta

Z gier mieszanych dla dzieci i dorosłych warto zagrać w Dentystę. Mamy do wyboru trzy postacie: Mężczyznę, Kobietę i Małego Chłopca. Myjemy zęby, wybielamy, zakładamy aparat ortodontyczny, po czym jesteśmy oceniani z naszej doskonałej pracy. Chyba, że nasz pacjent nie wytrzyma progu bólu i usłyszymy, że dentysty to z nas nie będzie…

Link do gry: http://www.yummy.pl/children/pl/game/pl/dentysta

Z gier dla dorosłych:

7) Implant dentystyczny

Dorośli również mogą pograć w gry dentystyczne. Dla chcących zobaczyć jak to jest być dentystą warto zagrać w Implant szczękowy. W grze tej, wcielamy się w chirurga szczękowego i przeprowadzamy naprawdę poważne zabiegi. W pierwszej misji naprawia się pęknięty chłopcowi ząb i wstawia implant, używając wszystkich fachowych narzędzi, robiąc rentgen i odlew zęba.

Link do gry: http://www.grajwgry.pl/gra/operacja%3A+implant+dentystyczny.html

8) Dental Damage

Dla stałych bywalców fotela dentystycznego, dobrym relaksem będzie Dental Damage. Za pomocą myszy strzelamy do chorych zębów i próchnicy.
Link do gry: http://mojegry.pl/init.php?id=14522

9) Evil Dentist

W tej grze możemy się wcielić w czterech złych dentystów, których zadaniem jest wyleczyć jak najszybciej zęby, tak, aby pacjent nie przekroczył progu bólu.
Link do gry: http://gry-dladzieci.pl/gry-dentysta-gra/wirtualny-dentysta_208,7391.html

Co dają nam gry dentystyczne online? Dzieci dzięki tego typu grą poznają już przed wizytą sprzęt stomatologa oraz ich fachowe nazewnictwo. Nie boją się iść do dentysty, wiedząc, nawet na przykładnie gry, co mniej więcej doktor będzie robił z jego ząbkami. Będzie miał w pamięci, kolorowe sprzęty i świetną zabawę przy komputerze. Rodzice mogą być również pewni, że przy tego typu grach rozwija się nie tylko wiedza, ale logika, zręczność i spostrzegawczość
Nie tylko dzieci poznają dokładnie sprzęt dentysty. Większość z dorosłych nie zna fachowych nazw wszystkich narzędzi, a gra Implant Dentystyczny pomaga zapoznać się z nazewnictwem sprzętu. Czy to przed wizytą, czy po przy grze online można się zrelaksować i od stresować.

Komentarzy: 1

Dodano 18.12.2017

moje dziecko gra dniami i nocami! mimo ze ma 6 miesiecy i nie ma zebuw juz chodzimy do dentysty!!!!
wiecej takich gier!!!!! polecam jako matka trojaczkuw!!! nie moge sie doczekac az pujdzie na medycyne i zostanie dentystom!! z mojich czasuw tego wszystkiego nie bylo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dzienkuje wam wszystkim za taka frajde i ucieche dla moich dzieci!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz wynik działania *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Czy
wiesz, że...
  • 60% Polaków deklaruje, że woli zażywać leki przeciwbólowe, w razie bólu zęba i przeczekać go, niż udać się do stomatologa.
  • 50% osób podczas spotkania w pierwszej kolejności zwraca uwagę na uśmiech drugiej osoby.
  • Czas może zabrać zęby, ale nie zabierze uśmiechu.

luty 2018

Sortuj Dodaj
3lut - 4lut 310:00lut 4Zastosowanie nici PDO i nici haczykowych 4D BARB w zabiegach estetycznych oraz zabiegi wolumetryczne łączone nićmi z kwasem hialuronowy/wypełniaczami
3lut - 4lut 310:00lut 4Zastosowanie kwasu hialuronowego i botoxu w zabiegach medycyny estetycznej
10lut - 11lut 1010:00lut 11Zastosowanie kwasu hialuronowego i botoxu w zabiegach medycyny estetycznej
16lut10:00- 19:00Zastosowanie i praktyczne zabiegi kwasem hialuronowym/wypełniaczami
17lut - 18lut 1710:00lut 18Zastosowanie kwasu hialuronowego i botoxu w zabiegach medycyny estetycznej
23lut10:00- 19:00Zastosowanie i praktyczne zabiegi kwasem hialuronowym/wypełniaczami
24lut - 25lut 2410:00lut 25Zastosowanie kwasu hialuronowego i botoxu w zabiegach medycyny estetycznej
24lut - 25lut 2410:00lut 25Zastosowanie nici PDO i nici haczykowych 4D BARB w zabiegach estetycznych oraz zabiegi wolumetryczne łączone nićmi z kwasem hialuronowy/wypełniaczami
FAQ
Ostatnio na
forum
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco i wiedzieć o najnowszysch zdarzeniach przed innymi? Zapisz się do naszego newslettera!

Menu

Zwiń menu >>