Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Samochód nowy, czy używany?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Samochód nowy, czy używany?

    Waszym zdaniem lepiej kupić samochód nowy, czy używany? Lepszy nowy z niższej półki, czy używany z wyższej?

  • #2
    Moim zdaniem używany jest lepszym wyborem, ale tylko taki w miarę dobrym stanie i z niedużym przebiegiem. Przed zakupem używanego radzę go jednak sprawdzić, np. rzeczywisty stan licznika (sprzedawcy nie można ufać) - można to zrobić przez internet po numerze VIN (tutaj można to sprawdzić).

    Komentarz


    • #3
      Mi się wydaje, że wszystko zależy tak naprawdę od funduszy jakimi dysponujemy. Ja szczerze mówiąc wolałabym nowy samochód, ale wiadomo - używanie też nie są złe, jeżeli dobrze się trafi. Nowe są pod tym względem nieco pewniejsze, a przy używanych to prawie jak kupowanie kota w worku.

      Komentarz


      • #4
        Wszystko zależy od tego czy pewnie czujesz się na drodze. Gdybym była początkującym kierowcą z pewnością zdecydowałabym się na samochód używany.

        Komentarz


        • #5
          Nowe samochody niestety strasznie szybko tracą na wartości, pamiętam jak w 2007 roku kupiłem nowego citroena c5 za prawie 100tys, żeby rok temu sprzedać go za 20tys... Mimo że był nowy, to wcale nie był bez awaryjny, oczywiście była gwarancja, ale co z tego skoro co chwilę cos się psuło. gdybym cofnął czas, to w tych pieniądzach wolał bym kupić 2-3 letnie bmw czy mercedesa...

          Komentarz


          • #6
            To prawda... Lepiej kupić kilkulatka. Dalej w dobrym stanie, a tańszy.

            Komentarz


            • #7
              Temat rzeka...Ale wg mnie lepiej kupić jakieś kilkuletnie dobre auto z zachodu niż nową dacie itd...

              Komentarz


              • #8
                Ja mam auto, które było z dwa lata we Francji. Potem mieli go w Polsce.

                Komentarz


                • #9
                  Używane auta można teraz znaleźć w bardzo dobrym stanie, prawie nówki, wystarczy tylko znaleźć rzetelnego sprzedającego i dobrze się wczytać w udostępnione przez niego informacje.
                  Nie trzeba od razu porywać się na zupełnie nowe auta, bo nie mamy 100%-owej gwarancji, że nie popsują się równie szybko co używane. No chyba, że ktoś ma większy zapas gotówki.

                  Komentarz


                  • #10
                    W używanym aucie musisz się na start liczyć z wymianą oleju, filtrów jakieś paski nie paski. To auto ma już 4 lata wiec pewnie niedługo zaczną się poważniejsze naprawy typu tarcze hamulce itd to już są duże koszty. Ja zawsze stawiam na nowe auto z takim nic nie trzeba robić i masz gwarancję to też plus.

                    Komentarz


                    • #11
                      Lepszy nowy z niższej półki. Wszyscy moi znajomi, tak uważają.

                      Komentarz


                      • #12
                        Używane też można kupić w niezłym stanie, a co najważniejsze - taniej

                        Komentarz


                        • #13
                          Pewnie, że tak. Tylko trzeba szukać. Ja mam używane i nie narzekam.

                          Komentarz


                          • #14
                            Też mam używane auto. Trochę trwało zanim znalazłam to idealne, ale było warto.

                            Komentarz


                            • #15
                              Grunt, że Ty jesteś zadowolona. Poszukiwania nie są łatwe, ale warto się do nich przyłożyć.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X