Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

studia w późniejszym wieku:)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • studia w późniejszym wieku:)

    Witam,
    Mam do Was takie pytanie...
    tak oto stoje przed wyborem podjecia proby realizacji marzenia o studiach stomatologii. Wszystko byloby piekne bo marzenie,bo zaplecze jakiekolwiek materialne mam,chęci mam i plan na przygotowanie sie do egzaminow (mialam stara mature), jednak mam juz 27 lat, skonczone studia magisterskie na kierunku zupelnie nie zwiazanym. Jako studenci, czy pracujacy w zawodzie moglibyscie napisac czy takie przypadki sie zdarzały i czy ktos widzi obiektywny sens takiej zmiany zyciowej.Nie mam dzieci ani meza chociaz wiadomo,chcialabym,nie wiem czy ktos bylby w stanie nawet zakochac sie w 30 letniej studence hihiale nie o to chodzi....chodzi o próbę podjecia wyzwania i zadowolenia pozniej w zyciu.
    napiszcie cos.

  • #2
    I jak zdecydowałaś?
    Ostatnio edytowany przez synu; 22.01.2011, 16:22.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez agamaria Zobacz posta
      Witam,
      Mam do Was takie pytanie...
      tak oto stoje przed wyborem podjecia proby realizacji marzenia o studiach stomatologii. Wszystko byloby piekne bo marzenie,bo zaplecze jakiekolwiek materialne mam,chęci mam i plan na przygotowanie sie do egzaminow (mialam stara mature), jednak mam juz 27 lat, skonczone studia magisterskie na kierunku zupelnie nie zwiazanym. Jako studenci, czy pracujacy w zawodzie moglibyscie napisac czy takie przypadki sie zdarzały i czy ktos widzi obiektywny sens takiej zmiany zyciowej.Nie mam dzieci ani meza chociaz wiadomo,chcialabym,nie wiem czy ktos bylby w stanie nawet zakochac sie w 30 letniej studence hihiale nie o to chodzi....chodzi o próbę podjecia wyzwania i zadowolenia pozniej w zyciu.
      napiszcie cos.

      Jeśli chcesz iść na studia to nie zastanawiaj się idź i spełniaj swoje marzenia!

      Komentarz


      • #4
        Jeśli wierzysz w swoje umiejętności to się nie zastanawiaj a co do wieku to hmm nigdy nie jest za późno żeby spełniać marzenia! A co do męża do napewno go znajdziesz trzymam kciuki. Napisz co zdecydowałaś a w razie problemów pisz, nie tylko po to jest to forum żeby się dołować chorobami ząbków ale też żeby pogadać po ludzku prawda?

        Komentarz


        • #5
          Studiowałem na Uniwersytecie Medycznym i zauważyłem, że wielu było studentów w starszym wieku którzy uczęszczali na studia medycyny albo stomatologii. Były nawet osoby po 30 roku życia... Moim zdaniem jeżeli chcesz się dalej uczyć i odkryłeś swoje powołanie to nic nie powinno Ciebie powstrzymywać
          ________________

          Komentarz


          • #6
            Jak to mówią, na naukę nigdy nie jest za późno. Ostatnio była jakaś konferencja na PWr na temat studiów dla dorosłych. Mają być jakieś pomysły, żeby dorośli mogli studiowac za darmo i to od razu od 2-3 roku, a nie od początku

            Komentarz


            • #7
              wiek nie ma tu nic do rzeczy,jeśli tylko tego chcesz to się nie zastanawiaj,człowiek uczy się całe życie.

              Komentarz


              • #8
                pewnie że idź, jesteś w młodym wieku, osobiście studiowałam z osobami o wiele starszymy
                Ostatnio edytowany przez karolaa1115; 06.02.2013, 10:12.

                Komentarz


                • #9
                  Ja zaczalem studia dopiero w wieku 25 lat i udalo mi sie je skonczyc mimo ze rowiesnicy byly duzo pare lat mlodsi i ciezko bylo nawiazac mi z nimi kontakt.

                  Komentarz


                  • #10
                    Przecież 27 lat to jeszcze nie tak dużo, a już na pewno nie za dużo, żeby rozpoczynać wymarzone studia. Widząc temat wątku, myślałam raczej, że chodzi o osobę po 50-tce...

                    Komentarz


                    • #11
                      Jeśli marzysz o studiach, to wiek tutaj nie stoi na przeszkodzie .

                      Komentarz


                      • #12
                        Święte słowa. Myślę dokładnie tak samo

                        Komentarz


                        • #13
                          Bardzo opłaca się chodzić na studia. Dzięki Akademi morskiej ze spacjalizacją biznes elektronicnzy potrafiłem samodzielnie założyć firmę nautil Wcześniej już interesowałem się informatyką jednk osoby które myślą iż wybiorą informatykę bo po nich można dobrze zarabiać a tak naprawdę ich to nie kręci to sobie nie poradzą i będą bezrobotni. Informatyka jest dla pasjonatów.

                          Komentarz


                          • #14
                            Studia za granicą

                            Jasne, że możesz iść! Spełniaj marzenia. Nie ma żadnych formalnych przeciwwskazań ku temu przecież! Studia skończysz w wieku 32 lat, jakieś staże jeszcze i bez problemu w wieku 34 lat będziesz mogła otworzyć swój gabinet... Czy to późno? Nie powiedziałabym - zważywszy, że pracujemy do 65. r.ż. . Także 30 lat pracy ponad jeszcze przed Tobą. Rozumiem, gdybyś miała 45-50 lat, to jeszcze mogłabyś się zastanawiać... Moja mama też studiowała w wieku 35 lat, ba - a nawet na zagranicznej wymianie studentów była! O tym też warto pomyśleć, chociażby dlatego: .

                            Komentarz


                            • #15
                              Dziwne dylematy;p Moja mam poszła na studia w wieku 47 lat, co prawda zaoczne, bo normalnie pracowała, ale normalnie na Uniwerku

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X