Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mam trądzik rózowaty . Jak się go pozbyć

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mam trądzik rózowaty . Jak się go pozbyć

    Moze ktoś z Was podsunie mi pomyśły na metody walki z tym trądzikiem? Już sama nie mam sił...

  • #2
    Zamieszczone przez gosi Zobacz posta
    Moze ktoś z Was podsunie mi pomyśły na metody walki z tym trądzikiem? Już sama nie mam sił...
    Sama nie wiem czy dasz sobie radę. Ja polecam wybrać się do dermatologa, który przypisze Ci odpowiednie leczenie. Zerknij sbie również tutaj:



    Na stronie masz opisane jakie są obecnie metody leczenia oraz jak sobie radzić z tą dolegliwościa. Metoda zależy konkretnie od rodzaju trądziku jaki masz.

    Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      Myślę, że najlepszą opcją będzie na pewno wybranie się do dobrego centrum dermatologicznego i skonsultowanie się z dermatologiem. Ze swojej strony polecić mogę chociażby , gdzie z trądziku różowatego wyleczyła się moja siostra.

      Komentarz


      • #4
        Dokładnie tak jak pisały dziewczyny znajdź sobie dobrego specjalistę w swojej okolicy, poszukaj na znanymlekarzu czy gdzieś i idź na konsultację. Daj sobie spokój z jakimiś domowymi sposobami, kosmetyczkami itd. Taki lekarz powie Ci jakie są możliwości dalszego działania itd. Nie wiem ile masz do Poznania ale mogę Ci polecić doktora Łukszę z kliniki

        Komentarz


        • #5
          W takim wypadku pewnie korzystne okaże się wybranie do lekarza, bo leki są na receptę.

          Komentarz


          • #6
            Na Twoim miejscu udałabym się do gabinetu medycyny estetycznej. Tam powinni pomóc Ci wyleczyć trądzik, ewentualnie także blizny potrądzikowe.

            Komentarz


            • #7
              Oczywiście niezbędna jest wizyta u dermatologa, który oceni zaawansowanie trądziku i wdroży odpowiednie leczenie czy to miejscowe czy ogólne może też zalecić odpowiednie zabiegi w gabinecie kosmetologicznym. W takich dermatozach jak właśnie trądzik różowaty najlepsze efekty przynosi współpraca między lekarzem dermatologiem a kosmetologiem. Odnośnie pielęgnacji skóry to polecam przeczytać ciekawy wpis: - objawy, przyczyny, leczenie, tam znajduje się wiele ciekawych informacji na temat pielęgnacji i leczenia skóry z trądzikiem różowatym.

              Komentarz


              • #8
                Spróbuj skorzystać z porad jakiegoś specjalisty. Według mnie powinnaś odwiedzić jakąś klinikę medycyny estetycznej, jeżeli jesteś ze śląska to mogę Ci polecić klinikę , słyszałem o niej dużo pozytywnych opinii w sieci.

                Komentarz


                • #9
                  może jakieś maseczki z oleju ? jeżeli nic nie pomaga to warto skonsultować się z lekarzem.
                  -

                  Komentarz


                  • #10
                    Leczenie ogólne to nic innego, jak eliminowanie czynników, które mogą nasilać objawy choroby, a więc zwalczanie niedokwaśności soku żołądkowego, leczenie Helicobacter pylori, zaburzeń hormonalnych czy schorzeń, które je wywołują. W przypadku grudek i krostek, zaleca się antybiotyki tetracyklinowe (tetracyklina, doksycyklina, limecyklina). W przypadku przeciwwskazań do stosowania tetracyklin zaleca się makrolidy: erytromycynę, azytromycynę, klarytromycynę. U pacjentów, u których zawodzą tradycyjne metody leczenia trądziku różowatego, czasem zaleca się terapię retinoidami, ale kuracja taka jest obarczona wieloma działaniami niepożądanymi. Zalicza się do nich, np. wysuszenie błony śluzowej ust i nosa, krwawienie z nosa, wypadanie włosów. Jednak efekty terapeutyczne takiej kuracji są zadowalające.
                    Leczenie chirurgiczne stosuje się rzadko. Tylko w przypadku znacznych zmian degeneracyjnych skóry nosa, czyli występowania rhinophyma. Zmiany skórne usuwane są zwykle nożem chirurgicznym lub laserem.

                    Komentarz


                    • #11
                      Trądzik różowaty

                      Moim zdaniem tak czy inaczej należy skorzystać z takiej opcji jak chociażby dermatolog łódź np. w Melissamed . Będziemy tam mogli uzyskać specjalistyczną pomoc w zakresie doboru odpowiedniego sposobu leczenia. Bądź co bądź nawet jeżeli przeczytamy dużo artykułów na temat tego schorzenia i tak lepiej będzie oddać się w ręce wykwalifikowanego dermatologa.

                      Komentarz


                      • #12
                        dermatolog to jedno, ale dieta to podstawa

                        Komentarz


                        • #13
                          Pewnie konieczny będzie antybiotyk izotek ... Musisz udać się do dermatologa on na pewno zapisze Ci takie leczenie.

                          Komentarz


                          • #14
                            W takich sytuacjach dobrze byłoby sięgnąć po jakiś żel na trądzik. Z tego co wiem, to na rynku jest wiele takich produktów, które powinny pomóc oczyścić twarz. Jednym z nich jest np. aquaclin. Więcej na jego temat możesz przeczytać tutaj: .

                            Komentarz


                            • #15
                              Trzeba mieć świadomość, że taki może przydarzyć się każdemu, dlatego trzeba mieć świadomość, jak z nim walczyć, by mieć znów właściwą cerę na twarzy. Często niezbędne jest w takim przypadku odwiedzenie dermatologa, który wskaże nam dalszy kierunek leczenia. Na ogół poleca on maść, jak np. Cetaphil, która ma za zadanie przywrócenie skórze pożądanego stanu. Przy odrobinie szczęścia już po kilku dniach będą widoczne pozytywne efekty smarowania odpowiedniego specyfiku.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X