Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ropa pod koroną

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ropa pod koroną

    Witam.
    Około 1.5 roku temu straciłem w wyniku przewlekłego i nieskutecznego kanałowego leczenia górną dwójkę, po prostu nie wytrzymała oczyszczania kanału i się ułamała. Stomatolog polecił mi usunięcie korzenia i zrobienie mostka na sąsiedniej trójce, na co ja przystałem. Nie byłem z efektu końcowego zadowolony, bo nie dość, ze znaczenie się ta korona z mostkiem różniła od reszty moich zębów, to jeszcze dziąsła w tych miejscach mam strasznie podniesione i wygląda to cokolwiek dziwnie. I teraz przejdę do meritum: Od około tygodnia czuję ból pod tą koroną, najpierw było to tylko uczucie rozsadzania, teraz jest to ból przy dotyku i jako reakcja na temperaturę. Ból pulsujący, z mojego doświadczenia obawiam się, że to może być ropa. I teraz pytanie - co mi polecacie z tym zębem zrobić?
    Dodam jeszcze, że w ogóle mam z zębami problemy na szeroką skalę, kilku już nie mam, a prawie każdy ma przynajmniej jedną plombę, choć dbam o nie, a mam dopiero 23 lata..

  • #2
    Proszę koniecznie udać się do dentysty! Objawy wskazują na zmiany patologiczne w tkankach okołowierzchołkowych. Trzeba wykonać zdjęcie rtg zęba. Prawdopodobnie będzie konieczne leczenie kanałowe.

    Komentarz


    • #3
      Czyli rozumiem, że dłuższa impreza? Bo problem mój jest taki, że mieszkam poza Polską, a najszybciej mogę być w kraju za trzy tygodnie... Czy jest bezpieczne czekanie tyle czasu?

      Komentarz


      • #4
        Osobiście radził bym Ci to robić na miejscu. Może się okazać że zaczniesz robić w PL i będzie potrzeba przylecenia bo coś się będzie działo i za drugim razem możesz już sporo dopłacać. Osobiście już to przerabiałem i nie opłaciło latać się do polski z zębem który potrzebuje dłuższego leczenia

        Komentarz

        Pracuję...
        X