Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dlutowanie 8mki.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dlutowanie 8mki.

    Mam 16 lat i 29.czerwca zabieg usuwania zatrzymanej 8mki. Chcialabym sie dowiedziec co mnie czeka. Poczawszy od znieczulenia az po szycie. Przesylam zdjecie rtg tego zeba.


  • #2
    1) Podpisanie zgody na zabieg (przez opiekuna)
    2) Znieczulenie
    3) Nacięcie dziąsła
    4) Zniesienie (rozwiercenie) kości nad zębem
    5) Dłutowanie zęba, lub rozwiercenie zęba gdy nie można wydłutować w całości
    6) Wyłyżeczkowanie zębodołu - toaleta rany
    7) Opatrunek (z lub bez zaszycia)

    Później - usunięcie szwów oraz wizyta kontrolna (gdy lekarz tak zadecyduje)

    Komentarz


    • #3
      Jakie mogą być konsekwencje nie usunięcia takiej zatrzymanej ósemki? Obawiam się, że mogę mieć coś takiego ale panicznie boje się wyrywania zębów (złe wspomnienia po chirurgicznym usunięciu -6

      Komentarz


      • #4
        Usunięcie szóstki? A to dlaczego?
        Nie każdy zatrzymany ząb daje objawy - dlatego konsekwencję mogą być różne. Od ich braku - po stany zapalne, ból, stłoczenia zębowe itp.

        Komentarz


        • #5
          6 była ukruszona dość znacznie, umieszczono w niej tlenek cynku następnie plombę światłoutwardzalną potem pojawił się niemiły zapach który wyczułam. Usłyszałam od dentysty "cement wszedł w dziąsło" kolejny tlenek cynku i ponowne plombowanie. Po kilku miesiacach dalej ten zapach i na dodatek ból tak jakby kości pod zębem. Otwarcie zęba, diagnoza zgorzel, rtg, antybiotyk i skierowanie do chirurga na ekstrakcje bo korzenie były poskręcane. Po usunięciu u chirurga który nawrzeszczał na mnie i puścił do domu z krwotokiem mam już naprawdę poważne obawy przed wyrywaniem kolejnych zębów

          Komentarz


          • #6
            od strony pacjenta powiem że to nic strasznego, ja swojej ósemki nie miałam praktycznie wogóle odrobinka na wierzchu urkruszona została a reszta w dziąśle i do przeżycia, wszystko w znieczuleniu przecież - może to nie miłe uczucie jedynie szarpania ale na pewno nie ma bólu



            _______________________________________

            Komentarz


            • #7
              Najgorszy jest sam lęk... bo boleć nie będzie na pewno.

              Komentarz

              Pracuję...
              X