Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyrywanie korzenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyrywanie korzenia

    Witam, miałem wyrywany korzeń-dolna 5 - w poniedziałek (12.2010r), dziąsło mam zszyte i dziś w nocy leciała mi z niego krew czy to normalne?? Może w nocy zahaczyłem jakoś albo położyłem się na ten bok i naruszyłem...nie wiem. Bólu jako takiego nie mam, czasami coś się tam upomni i zakuje i chwilkę poboli. Zrobiła mi się z tego wszystkiego afta ale czytałem ze to normalne. Mam wrażenie ze jeden szew mam jakiś luźny ;/ ale może już jestem przewrażliwiony. Dodam ze jak pije coś i przytrzymam tam napój to lekko pobolewa ;/
    Moje pytanie: ile czasu potrzeba na zagojenie takiej rany i czy te krwawienie to coś normalnego czy nie??
    Proszę o pomoc

  • #2
    Jeśli to krwawienie ustaje, to raczej nie ma powodu do niepokoju. Gojenie dziąsła może potrwać około 2 tygodni i w tym czasie może jeszcze boleć ta okolica. Natomiast kość goi się i przebudowuje jeszcze przez kilka miesięcy, ale to już odbywa się bezboleśnie.

    Komentarz


    • #3
      W nocy mi leciała krew około 3. Rano jak się przebudziłem to jakby nigdy nic. Trochę się tym przestraszyłem ale jeśli to normalne to kamień z serca

      Jeśli jeden ze szwów jest luźny to iść z tym do dentysty żeby poprawił czy nie?? ( nie wiem czy mi się wydaje że jest luźny czy rzeczywiście jest ;/)

      Komentarz


      • #4
        Czasem szwy się rozwiązują. Poprawiać raczej nie ma sensu, jeśli pozostałe szwy trzymają.

        Komentarz


        • #5
          Teraz kolejny raz poleciała krew i zrobił sie tak jak gdyby skrzep... W nocy było tak samo i rano już tego "skrzepu" nie było i wszystko było ok. Zastanawia mnie czy takie krwawienie jest normalne?? Teraz to wyleciało i trochę pobolewa.. Byłem dziś u dentysty (ale nie u tego który mi to robił) i powiedział że jeśli nie leci cały czas krew to jest ok, ale jakos mnie to nurtuje..

          Komentarz


          • #6
            Miał rację, zwłaszcza jeśli to widział i mógł zbadać. Jeśli to krwawienie będzie się powtarzać w ciągu kolejnego tygodnia to trzeba będzie zrobić rtg (rtg można już teraz) i ewentualnie zrobić rewizję tej rany tzn. w znieczuleniu wyczyścić zębodół. Być może ziarnina zapalna pozostawiona w zębodole daje takie objawy.

            Komentarz


            • #7
              No i wszystko wyjaśnione wczoraj zostal zdjęty ostatnio szewek (bo dwa same wypadly) i wszystko sie goi

              Komentarz

              Pracuję...
              X