Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaka pasta do zębów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaka pasta do zębów

    Witam,

    Pierwszy mój post na forum i od razu pytanie:

    Posiadam nie do końca wyleczone zęby, szukam jakiejś pasty która zahamuje ewentualnie cofnie obniżanie się dziąseł a dodatkowo zabije przykry zapach z ust.

  • #2
    np. LACALUT Aktiv lub pasta Meridol

    odnośnie nieprzyjemnego zapachu - konieczne jest wyeliminowanie przyczyny - polecam tekst:

    Jeśli zapach pojawia się tylko czasem - pomóc może płukanka (MERIDOL Halitosis) lub inne środki przeznaczone do odświeżania oddechu (guma lub specjalny wyciąg z pietruszki - dostępny w aptece). Jeśli zapach trwa przez długi czas - j.w. - potrzebna jest konsultacja z lekarzem.
    Ostatnio edytowany przez marcin; 25.07.2011, 20:49.

    Komentarz


    • #3
      Jeżeli chodzi o ten nieprzyjemny zapach to głównie rano po umyciu zębów jest dobrze przez godzinę a później znów się pojawia. Używam zwykłej pasty do zębów Colodent. Czy to ona może być również przyczyną, że przez taki krótki okres czasu działa ?

      Komentarz


      • #4
        Pasta do zębów jest środkiem pomagającym w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej, na pewno nie jest ona przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust.

        Komentarz


        • #5
          Inaczej, może nie przyczyną, tylko jej jakość może powodować to, że działa tak krótko na odświeżenie oddechu ?

          Komentarz


          • #6
            Jak długo myjesz zęby, ile razy w ciągu dnia, jaką szczoteczką i jaką metodą? Czy czyścisz także język, policzki, okolicę przyszyjkową i przestrzenie międzyzębowe? Czy masz osad/ kamień nazębny od wewnętrznej strony dolnych siekaczy? Czy masz próchnicę? - To pytanie które musisz sobie zadać i sprawdzić czy przyczyna nie leży w podstawach.. czyli higienie.
            Myślę że pasta działa dobrze - i nie zależy od niej wiele.
            Ostatnio edytowany przez marcin; 25.07.2011, 21:59.

            Komentarz


            • #7
              Przez lata wklepywano mi, że trzeba korzystać z past z fluorem, a teraz znajduję informacje o tym, że ... fluor jest zły. Jaka jest prawda? Korzystacie z past bez fluoru?

              Komentarz


              • #8
                Miałam podobnie, nieświeży oddech pojawił się przy dużych złogach kamienia. Po usunięciu kamienia minął. Niestety to kamień spowodował cofanie się dziąseł. Potrzebny był przeszczep dziąsła i jest OK.

                Komentarz


                • #9
                  Zupełnie nie rozumiem o co ci chodzi ;-)
                  W czym tkwi podobieństwo naszych sytuacji? Ja go nie widzę ;-)

                  Komentarz


                  • #10
                    To informacja dla teargas. Źle kliknęłam.
                    Ostatnio edytowany przez zorza; 14.02.2012, 19:22.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zatem czekam na inne odpowiedzi. Z ciekawostek jakie znalazłem w sieci:
                      fluor negatywnie może wpływać na kościec płodu(!!!???). Nie jest zawarty w pastach na krwawienie... O co w tym wszystkim chodzi?

                      Komentarz


                      • #12
                        To jest prawda dowiedziona przez naukowców. Rzeczywiście fluor może tak wpływać na płód - można o tym poczytać w sieci. Ja od dawna korzystam z pasty bez fluoru - Ajony. Dla mnie jest po prostu normalna, tak samo dobra jak inne pasty i chroni zęby. A przy okazji nie zawiera fluoru ;-)

                        Komentarz


                        • #13
                          A możesz mi napisać jak długo korzystasz z tej pasty? Chodzi mi przede wszystkim o to, czy w dłuższym okresie czasu nadal wszystko wygląda ok. Czy nie ma więcej ubytków? Nie pojawiają się choroby?

                          Komentarz


                          • #14
                            Nie mam większej ilości ubytków. W poprzednich latach dziura pojawiała się raz na rok, dwa lata i w zasadzie tak się utrzymało. Nie widzę czegokolwiek, co by powodowało, że pasta bez fluoru jest jakaś gorsza - wręcz przeciwnie, jest normalna i pewnie coraz więcej ludzi będzie z nich korzystało.

                            Komentarz


                            • #15
                              Właśnie takiej informacji/potwierdzenia szukałem. Osobiście nie chciałem wierzyć, że brak fluoru może być pozytywny, ale znajduję coraz więcej osób, które to potwierdzają. Ja również spróbuję zmiany i zobaczymy czy się do tej pasty przekonam.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X