Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nieprzyjemny zapach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nieprzyjemny zapach

    Mam taki problem, 12 dni temu miałam zakładaną plombę na 4, i odczuwam z niej teraz nieprzyjemny zapach jak dotknę tej plomby. Co to może być ? Proszę o odpowiedź .

  • #2
    Wszystko wskazuje na to, że coś tam Ci się psuje. Lepiej podejdź do dentysty w celu kontroli.

    Komentarz


    • #3
      Witaj szczerze mówiąc nie do końca może to jest zapach z plomby tylko ogólnie z Twoich ust. Proponuje dobrze szczotkować zęby, płukać odpowiednim płynem. Jeśli natomiast nadal będzie Ci to przeszkadzać to proponuje jeszcze raz odwiedzić dentystę, który na pewno coś poradzi.

      Komentarz


      • #4
        Przyczyn może być wiele ale tylko dentysta może stwierdzić, jaka jest prawidłowa. Jeśli wcześniej nie miałeś brzydkiego zapachu z ust to faktycznie może to mieć związek ze źle założoną plombą. Raz miałam taki przypadek ale w przypadku zakładanej koronki. Miałam założoną koronkę ale wcześniej dentystka źle oczyściła zębodół i po kilku dniach zaczęłam odczuwać nieprzyjemny zapach, który znacznie się pogłębiał. Odwiedziłam innego dentystę i od razu odkrył co było przczyną i wszystko ładnie wyczyścił i przestałam mieć ten problem.

        Komentarz


        • #5
          O ile ząb nie obumarł, zapach raczej nie pochodzi z wypełnienia.

          Komentarz


          • #6
            Poweidzialabym, ze ząb był źle wyleczony, ale nie jestem pewna.

            Komentarz


            • #7
              U mnie sprawa wygląda tak, że jeśli mam nieprzyjemny zapach z ust możne to być przyczyną pozostających w buzi resztek jedzenia. Zauważyłem, że problem rozwiązuje która dokładnie usuwa kamień nazębny.

              Komentarz


              • #8
                Pod plombą jest próchnica ząb się psuje stąd ten zapach

                Komentarz


                • #9
                  Mogą to być pozostałości po próchnicy nie do końca usunięte podczas ostatniej wizyty. Skontaktuj się szybko ze stomatologiem, najlepiej który się Tobą zajmuję. Im szybciej tym lepiej.

                  Komentarz


                  • #10
                    nie za dobrze

                    Komentarz


                    • #11
                      Z próchnicą nie ma żartów, nie można też bagatelizować jej sygnałów. Z pewnością ten nieprzyjemny zapach z ust pochodzi od zepsutego zęba. Nie leczona próchnica prowadzi do wielu ubytków w uzębieniu, a także jest niebezpieczna dla całego organizmu - . Dlatego im szybciej trzeba poddać się oglądowi u ortodonty. W Bielsku można skorzystać z pomocy w Rodentica. Więcej o tamtejszym leczeniu, można przeczytać .

                      Komentarz


                      • #12
                        Dobre efekty może przynieść zmiana sposobu mycia zębów. Dobra może pozytywnie wpłynąć na kondycję jamy istnej.
                        Ostatnio edytowany przez mitolos; 15.03.2017, 11:37.

                        Komentarz


                        • #13
                          A może to nie kwestia uzębienia ale problemy z zatokami czy jakaś alergia? Dobrze wykonać badania zatok i aby wykluczyć te powody.

                          Komentarz


                          • #14
                            Mozliwe, że to nadmiar bakterii, albo w samej jamie ustnej, albo w zatokach czy generalnie w układzie trawiennym. Można zastosować środki hamujące rozwój bakterii, dobry jest . Wspomoże terapie na pewno.

                            Komentarz


                            • #15
                              miałam coś takiego i okazało się że ząb zaczął się psuć później musiałam iść do innego dentysty potwierdzić czy to jest napewno przyczyną. Okazało się że niestety tak.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X