Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nieprzyjemny zapach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • nefere222
    odpowiedział(a)
    Nieprzyjemny zapach

    Być może utworzyła się niewielka szczelina pod ścianą plomby, czyli tam, gdzie zbiera się jedzenie. Jeśli ktoś ma bardzo wąskie szczeliny, to wówczas istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą w nie wchodzić kawałki pokarmu. Później mnożą się w nich bakterie i wydziela się nieprzyjemny, ropny zapach. Może to też być efekt niestarannie wyleczonej próchnicy. Najlepiej przepłukać zęby płynem, np. Listerine, a jak brzydki zapach będzie się utrzymywał, to wtedy pędem do dentysty

    Zostaw komentarz:


  • wlodi901
    odpowiedział(a)
    Coś się dzieje w środku zęba. Jak dalej będą występować niepokojące objawy, to nie zwlekaj i koniecznie idź do dentysty.

    Zostaw komentarz:


  • alicea
    odpowiedział(a)
    hej, to może być próchnica :/ ale lepiej udać się do dentysty... słyszałam kiedyś, że na próchnicę dobra jest herbata zielona :P tylko nie pamiętam jak dokładnie to działa, ale jakby ktoś chciał poczytać na ten temat to podaję link do artykułu to tak z ciekawostek ale lepiej udać się do dentysty...

    Zostaw komentarz:


  • ZenobiKenobi
    odpowiedział(a)
    miałam coś takiego i okazało się że ząb zaczął się psuć później musiałam iść do innego dentysty potwierdzić czy to jest napewno przyczyną. Okazało się że niestety tak.

    Zostaw komentarz:


  • olafr
    odpowiedział(a)
    Mozliwe, że to nadmiar bakterii, albo w samej jamie ustnej, albo w zatokach czy generalnie w układzie trawiennym. Można zastosować środki hamujące rozwój bakterii, dobry jest . Wspomoże terapie na pewno.

    Zostaw komentarz:


  • starska
    odpowiedział(a)
    A może to nie kwestia uzębienia ale problemy z zatokami czy jakaś alergia? Dobrze wykonać badania zatok i aby wykluczyć te powody.

    Zostaw komentarz:


  • mitolos
    odpowiedział(a)
    Dobre efekty może przynieść zmiana sposobu mycia zębów. Dobra może pozytywnie wpłynąć na kondycję jamy istnej.
    Ostatnio edytowany przez mitolos; 15.03.2017, 11:37.

    Zostaw komentarz:


  • Rodentica
    odpowiedział(a)
    Z próchnicą nie ma żartów, nie można też bagatelizować jej sygnałów. Z pewnością ten nieprzyjemny zapach z ust pochodzi od zepsutego zęba. Nie leczona próchnica prowadzi do wielu ubytków w uzębieniu, a także jest niebezpieczna dla całego organizmu - . Dlatego im szybciej trzeba poddać się oglądowi u ortodonty. W Bielsku można skorzystać z pomocy w Rodentica. Więcej o tamtejszym leczeniu, można przeczytać .

    Zostaw komentarz:


  • gosi
    odpowiedział(a)
    nie za dobrze

    Zostaw komentarz:


  • Uniformix
    odpowiedział(a)
    Mogą to być pozostałości po próchnicy nie do końca usunięte podczas ostatniej wizyty. Skontaktuj się szybko ze stomatologiem, najlepiej który się Tobą zajmuję. Im szybciej tym lepiej.

    Zostaw komentarz:


  • danuta-majewska
    odpowiedział(a)
    Pod plombą jest próchnica ząb się psuje stąd ten zapach

    Zostaw komentarz:


  • maczomi
    odpowiedział(a)
    U mnie sprawa wygląda tak, że jeśli mam nieprzyjemny zapach z ust możne to być przyczyną pozostających w buzi resztek jedzenia. Zauważyłem, że problem rozwiązuje która dokładnie usuwa kamień nazębny.

    Zostaw komentarz:


  • prochnica
    odpowiedział(a)
    Poweidzialabym, ze ząb był źle wyleczony, ale nie jestem pewna.

    Zostaw komentarz:


  • singnoral
    odpowiedział(a)
    O ile ząb nie obumarł, zapach raczej nie pochodzi z wypełnienia.

    Zostaw komentarz:


  • kinia1976
    odpowiedział(a)
    Przyczyn może być wiele ale tylko dentysta może stwierdzić, jaka jest prawidłowa. Jeśli wcześniej nie miałeś brzydkiego zapachu z ust to faktycznie może to mieć związek ze źle założoną plombą. Raz miałam taki przypadek ale w przypadku zakładanej koronki. Miałam założoną koronkę ale wcześniej dentystka źle oczyściła zębodół i po kilku dniach zaczęłam odczuwać nieprzyjemny zapach, który znacznie się pogłębiał. Odwiedziłam innego dentystę i od razu odkrył co było przczyną i wszystko ładnie wyczyścił i przestałam mieć ten problem.

    Zostaw komentarz:

Pracuję...
X