Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zdrowe zęby a bolą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zdrowe zęby a bolą

    Mam zdrowe zęby, mój stomatolog nie stwierdził ubytków, a czuję taki przenikliwy ból. Co to może być? Jak sobie z tym radzić?

  • #2
    A może wcale Twoje zęby nie sa zdrowe? Moim zdaniem lepiej idź do i to sprawdź zanim będzie za późno.

    Komentarz


    • #3
      To może być po prostu nadwrażliwość zębów. Jednak polecam udać się do stomatologa aby to sprawdzić pod tym kątem

      Komentarz


      • #4
        Być może masz zapalenie dziąseł wtedy jest właśnie wrażenie bolących dziąseł.. Warto mieć taki preparat w apteczce , do czego służy? Leczenie objawowe stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła

        Komentarz


        • #5
          Może to ból związany ze stawem skroniowo-żuchwowym? Boli Cię jedna strona zębów? Masz wrażenie, że boli Cię policzek?

          Komentarz


          • #6
            Ból, o którym piszesz to może być nadwrażliwość. Jeśli nasila się kiedy pijesz lub jesz gorące albo zimne potrawy, to na pewno jest nadwrażliwość. Na Twoim miejscu spróbowałbym kupić pastę do zębów albo płyn do płukania specjalnie przystosowany do zębów wrażliwych. Po kilku dniach stosowania powinno być już lepiej. Jeśli natomiast ból nie ustaje, to może być coś poważniejszego. Masz może kamień nazębny przy dziąsłach? To taka otoczka zaraz na dole zęba. Jeśli tak, możesz mieć początki paradontozy. To groźna choroba. Tutaj są opisane jej inne objawy . Może poradź się innego dentysty, bo jeśli nie zadziałasz na czas to choroba się rozwinie i możesz nawet stracić zęby.

            Komentarz


            • #7
              Ciekawa jestem, co powiedział na to stomatolog...

              Komentarz


              • #8
                a co mógł? prawdę, przecież żaden dentysta nie oszukuje pacjentów... Ja bym na się udał jak zdrowe zęby bolą.
                Ostatnio edytowany przez wolf; 25.05.2017, 21:40.

                Komentarz


                • #9
                  No i jak ? Co powiedział dentysta ?


                  Komentarz


                  • #10
                    To może być nadwrażliwość. Musisz sobie kupić odpowiednią pastę do zębów, najlepiej w aptece.

                    Komentarz


                    • #11
                      może idź do innego stomatologa?

                      Komentarz


                      • #12
                        Również polecałabym wybrać się do innego stomatologa....Zęby mogą się wydawać zdrowe na pierwszy rzut oka ale tak naprawdę mogą wcale nie być zdrowe a chore oraz wymagane może być kompleksowe ich prześwietlenie aby zobaczyć czy coś złego nie dzieje się w okolicach korzenia. Sama tak miałam z dolną piątką. Ząb był bialutki ale psuł się od spodu i musiałam potem leczyć go kanałowo i wstawiać porcelanową koronę.

                        Komentarz


                        • #13
                          Też mnie bolały od zimnego jedzenia, to była nadwrażliwość

                          Komentarz


                          • #14
                            No ale autor tutaj raczej nie pisze od nadwrazliwości. Jego zeby bolą cały czas a jest to róznica. Jeśli by go bolały po zjedzeniu czegoś gorącego albo zimnego to faktycznie można tutaj stwierdzić nadwrażliwość. Ale problem jest zgoła inny....

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X