Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

gabinet stomatologiczny

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • gabinet stomatologiczny

    Witam.
    Jestem studentem stomatologii.
    Mam pytanie.Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt otworzenia własnego gabinetu?

    Rodzice dali mi pieniądze na kupno mieszkania lub bym zainwestował we własny gabinet.
    Mam jeszcze trochę czasu,ale gdybym przeznaczył gotówkę na gabinet to chciałbym wiedzieć jakie to są (tak ogólnie)koszty i w jaki sposób niektórzy z Was rozwiązali ten problem .

    Pozdrawiam.

  • #2
    Witam,
    dolaczam sie do pytania, chce za niedlugo ok. pol roku-roku czasu otworzyc gabinet. Ile przeznaczyliscie na to gotowki? Otwieraliscie sami czy z kims znajomym, wchodziliscie w spolke?

    Komentarz


    • #3
      gabinet

      Sam czy z kolega jeszcze nie podjąłemdecyzji.
      Gdybym z kolegą urządzał gabinet to byłby on wykorzystany max.
      Na początku to chciałbym zorientować się w cenach np unitu stomatologicznego,autoklawu,akcesorii do sterylizacji....

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Hubxl Zobacz posta
        Witam.
        Jestem studentem stomatologii.
        Mam pytanie.Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt otworzenia własnego gabinetu?

        Rodzice dali mi pieniądze na kupno mieszkania lub bym zainwestował we własny gabinet.
        Mam jeszcze trochę czasu,ale gdybym przeznaczył gotówkę na gabinet to chciałbym wiedzieć jakie to są (tak ogólnie)koszty i w jaki sposób niektórzy z Was rozwiązali ten problem .

        Pozdrawiam.
        ja na Twoim miejscu kupiłabym mieszkanie i zainteresowała się leasingiem sprzętu do gabinetu dentystycznego. Dla lekarzy są jakieś uproszczone procedury, nie mam dokładnej wiedzy jak wyglądają, ale w najbliższej firmie leasingowej na pewno o tym ci powiedzą lub można też poszperać na jakiś forach.

        Komentarz


        • #5
          gabinet

          O leasingu słyszałem.najwięcej jednak mówi się o leasingu samochodów.
          Lekarze również biorą sprzet w leasing to też słyszałem,ale żeby były uproszczone procedury?To jaakś nowość?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Hubxl Zobacz posta
            Sam czy z kolega jeszcze nie podjąłemdecyzji.
            Gdybym z kolegą urządzał gabinet to byłby on wykorzystany max.
            Na początku to chciałbym zorientować się w cenach np unitu stomatologicznego,autoklawu,akcesorii do sterylizacji....
            Samemu nie wiem czy sie oplaca, chyba ze bedziesz pracowal bez przerwy na sprzecie zeby nie stal 'odlogiem' albo zatrudnisz kogos... Ja wprawdzie wolalabym miec swoj gabinet, bo wchodzic w spolke to zawsze ryzyko jak nie znasz dobrze osoby.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez calci Zobacz posta
              ja na Twoim miejscu kupiłabym mieszkanie i zainteresowała się leasingiem sprzętu do gabinetu dentystycznego. Dla lekarzy są jakieś uproszczone procedury, nie mam dokładnej wiedzy jak wyglądają, ale w najbliższej firmie leasingowej na pewno o tym ci powiedzą lub można też poszperać na jakiś forach.
              Samo kupienie mieszkania jest strasznie drogie, a potem jeszcze je przeksztalcic tak zeby wszystko sie zgadzalo z przepisami... I zalezy jeszcze w jakim mieszkasz miescie, bo w niektorych to na kupnie mieszkania mozna splajtowac

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Hubxl Zobacz posta
                O leasingu słyszałem.najwięcej jednak mówi się o leasingu samochodów.
                Lekarze również biorą sprzet w leasing to też słyszałem,ale żeby były uproszczone procedury?To jaakś nowość?
                Tez chetnie sie dowiem, jesli macie jakies info na ten temat, bo prawde mowiac to niewiele wiem o leasingu, wczesniej rozmyslalam tylko o kredycie.

                No to skomentowalam kazdego po kolei hehe

                Komentarz


                • #9
                  faktycznie najwiecej mowi sie o autach, no i nie wszytskie firmy oferuja taki sprzet. mysle, ze te uproszczone procedury wynikaja z tego, ze po prostu lekarze sa pewna inwestycja.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Auretia Zobacz posta
                    Samemu nie wiem czy sie oplaca, chyba ze bedziesz pracowal bez przerwy na sprzecie zeby nie stal 'odlogiem' albo zatrudnisz kogos... Ja wprawdzie wolalabym miec swoj gabinet, bo wchodzic w spolke to zawsze ryzyko jak nie znasz dobrze osoby.
                    na poczatek spolki sa chyba jednak lepsze, caly czas trzeba miec dochod. lekarz musi sporo zainwestowac na poczatek.

                    Komentarz


                    • #11
                      gabinet

                      Spólka jest dobra,ale muszą założyć osoby sobie zaufane.

                      Rozglądam się i pytam gdzies mi na necie przelaeciała oferta firmy ,która pisała , że wystarczy złożyć wniosek i przedstawić wpis do rejestru praktyk lekarskich, prawo wykonywania zawodu oraz dokumenty rejestrowe firmy.Żadnych innych dokumentów.
                      ale czy to prawda?

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja bym nie wierzyla w to ze zadnych innych dokumentow, moze po prostu chodzilo o te uproszczone procedury dla lekarzy i stomatologow. Najlepiej jest umowic sie chyba na spotkanie z doradca albo jakims przedstawicielem, ja tak zrobie w przyszlym tygodniu.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Hubxl Zobacz posta
                          Spólka jest dobra,ale muszą założyć osoby sobie zaufane.

                          Rozglądam się i pytam gdzies mi na necie przelaeciała oferta firmy ,która pisała , że wystarczy złożyć wniosek i przedstawić wpis do rejestru praktyk lekarskich, prawo wykonywania zawodu oraz dokumenty rejestrowe firmy.Żadnych innych dokumentów.
                          ale czy to prawda?
                          z pewnoscia musi to byc ktos zaufany, spolka komandytowa daje duza odrebnosc wspolnikow, ale moga przeciez wystapic takie zwykle konflikty codzienne.

                          bardzo mozliwe, ze tyle dokumentow wystarczy, ale najlepiej spytac sie u zrodla.

                          Komentarz


                          • #14
                            Słyszałem również ,że trzeba miec swoją dzialaność prowadzoną chociaż pół roku.
                            Nie wiem czy to też dotyczy ,,białego personelu".Dobrą wiadomościąjest to ,że nie trzeba wykazywać się ogromnymi dochodami co na początku każdej działalności nie jest łatwe
                            W spółce też dochodzi do różnicy zdań,ale łatwiej pokonac pierwsze trudności.

                            Komentarz


                            • #15
                              wydaje mi sie, ze w przypadku lekarzy nawet ten przepis moze zostac ominiety.

                              z kims zawsze latwiej, jak sie dorobimy mozna nawet odkupic te maszyny jesli chcemy sie rozdzielic.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X