Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Alergia na gluten?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Alergia na gluten?

    Czy są tu osoby mające alergię na gluten? U siebie podejrzewam, jednak czekam póki co na wizytę u lekarza i testy, widziałam ostatnio ciekawy artykuł na temat tej choroby , jak sobie radzicie ze swoją alergią? To bardzo ciężkie?

  • #2
    Ja mam i powiem Ci cięzko jest zdobyć jedzenie bez glutenu a co dopiero suplementy. Jak bolały mnie zęby i nic przegryź nie mogłam to tylko nutramil okazał się być bez glutenu . Bardzo dobrze ze olimp wyprodukował coś takiego.. czym możemy zastąpić pełny zdrowy posiłek.
    Ostatnio edytowany przez Selma; 25.07.2016, 20:58.

    Komentarz


    • #3
      Ja tam nie wiem, ale wydaje mi się, że jeszcze z pięć lat temu nikt w ogóle nie słyszał o glutenie.

      Komentarz


      • #4
        Mój przyjaciel niestety ma alergię na gluten. Bardzo mu współczuję, bo to uciążliwe!

        Komentarz


        • #5
          ta alergia to bardzo podstępna sprawa. Ja nigdy na nic nie byłam uczulona, a 3 lata temu zaczęły mi się pojawiać na dłoniach i plecach oraz ramionach dziwne krosty, pękająca skóra itd. robiłam testy i podobno to właśnie to, tylko to nie typowa alergia a nadwrażliwość na gluten, czyli łagodniejsza postać. nie ma na tą alergię za wiele rozwiązań, poza tym że trzeba przestać spożywać gluten - który jest wszędzie także nie jest to proste do wyleczenia.

          Komentarz


          • #6
            Z alergiami pokarmowymi nie ma żartów, ważne jednak, aby w porę zrobić rozpoznanie.

            Komentarz


            • #7
              Właśnie, najgorzej jak człowiek ma alergię, ale sam nie wie na co konkretnie.

              Komentarz


              • #8
                Alergia na gluten zdarza się obecnie coraz częściej. Na pewno warto zwrócić uwagę na wszelkie niepokojące objawy, jak notoryczne wzdęcia, biegunki lub zaparcia, bóle brzucha, ale także problemy skórne. To może świadczyć o problemach z przyswajaniem glutenu. W razie występowania tego typu symptomów najkorzystniej jest zrobić odpowiednie badania pod kątem, np. zbadania poziomu przeciwciał IgG - dobra diagnoza, to wstęp do właściwego leczenia. W Genom otrzyma się nie tylko wynik badania, ale właśnie konkretne zalecenia terapeutyczne.

                Komentarz


                • #9
                  Nie masz racji. Alergie na gluten istnieją od zawsze, ale obecnie po prostu zrobiła się moda na jedzenie bez glutenu i trzeba rozróżniać te dwie sprawy. Mam koleżankę, która po kontakcie z nawet niewielką ilością glutenu zaczyna okropnie się czuć. Oczywiście zdiagnozowana celiakia.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ciekawe, jakie będą przyszłe mody dietetyczno-uczuleniowe.

                    Komentarz


                    • #11
                      Ogranicz sobie na jakiś czas produkty z dużą ilością glutenu. Zrezygnuj z pieczywa, makaron zamień np na i zobacz czy Ci się poprawi samopoczucie.

                      Komentarz


                      • #12
                        Skoro to ma być dieta eliminacyjna to z glutenu trzeba zrezygnować całkowicie i to powinno trwać ok. miesiąca. Jeśli mimo wszystko nie znikną dolegliwości- bóle i zaparcia, to zrób kurację dicopegiem 10g i idź do lekarza

                        Komentarz


                        • #13
                          Przy alergii nie można w ogóle jeść glutenu. Najlepiej wtedy skonsultować się z dietetykiem.

                          Komentarz


                          • #14
                            ja ograniczam i dużo lepiej się czuję, więc coś w tym musi być

                            Komentarz


                            • #15
                              U nas dzieci tez niestety mają taką alergię na gluten i na początku byłam przerażona tym, że będzie problem z przygotowywaniem posiłków. Ale w internecie można znaleźć wiele ciekawych przepisów na dania bezglutenowe. Ostatnio często gości u nas na przykład ten omlet . na blogu wiele ciekawych przepisów

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X