Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kredyt czy leasing

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kredyt czy leasing

    Taki temat - muszę wreszcie kupić vana do mojej jednoosobowej firmy. Zdolność kredytową mam a tym samym i z leasingu mogę skorzystać. I właśnie zastanawiam się czy kupić ten samochód na kredyt czyt wziąć w leasing. Która opcja jest tańsza w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej? Z leasingiem przemawia ewidentnie jedna rzecz gdyby komornik miał chrapkę na auto: co prawda na razie nie mam długów i nie zamierzam mieć ale w biznesie nigdy nic nie wiadomo. Ja wiem że wiele zależy od konkretnej oferty banku lub firmy leasingowej ale generalnie która opcja jest tańsza?

  • #2
    Jeśli wziąć pod uwagę ile realnie zapłaci się za kredyt a ile za leasing, zakładając niezmienność Pańskiej zdolności finansowej, to leasing wypada lepiej o ok. 10-15%. Leasing pozwala bowiem więcej wydatków zaliczyć w koszty działalności i o wiele szybciej niż kredyt - działa tu tarcza podatkowa. () Nawet szykowane zmiany dotyczące leasingu nie będą dotyczyły Pana bo chodzi o samochód dostawczy...a jeśli to van osobowy to, jeśli nie przekroczy jego wartość realnie 150 000 zł, to warto postawić na leasing, nie obawiając się nadchodzących zmian:

    Komentarz


    • #3
      Zdaje mi się, że leasing może być korzystniejszy, ale najlepiej byłoby po prostu wziąć i sobie to przeliczyć.

      Komentarz


      • #4
        Jakby co, to przejrzyj oferty tych banków . Możle znajdziesz coś co cię zainteresuje. Tutaj często zamieszczają wszelkie promocje i okazje

        Komentarz


        • #5
          Ja brałbym kredyt. Dla mnie to bezpieczniejsza opcja.


          ______

          Komentarz

          Pracuję...
          X