Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Oszczędzanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Oszczędzanie

    Witam. Jakie macie metody na oszczędzanie pieniędzy? Ja uważam, że dobrze jest pewną sumę ulokować na lokatach: - tutaj jest ciekawy ranking. Dzięki temu pieniądze nie tracą na wartości i możemy sporo zaoszczędzić.
    Jedyną wadą jest to, że zazwyczaj nie możemy ich wypłacić przed końcem.

  • #2
    Oszczędzanie na lokatach? co to za oszczędzanie jeśli oprocentowanie jest niższe lub takie samo jak inflacja- żadne, do tego jeszcze dochodzi podatek Belki, jest wiele innych metod oszczędzania a raczej inwestowania.

    Komentarz


    • #3
      Jak napisałem gzie indziej, lokować na kontach pieniądze to tylko patrzeć jak zabiorą nam jak na Cyprze.

      Komentarz


      • #4
        Masz rację Poza tym z lokat to w sumie zysk jest taki jak wcale Lepsze na dzisiejsze czasy są inne sposoby inwestowania i pomnażania oszczędności, trzeba się tylko zastanowić co będzie lepsze, i nie ma się co zastanawiać, na ZUS i emerytury nie ma co liczyć, więc trzeba się ratować na inne sposoby!

        Komentarz


        • #5
          Pieniądze na lokacie to porażka w dzisiejszych czasach ja mogę polecić inwestycje w teraz ich ceny są znacznie niższe, ale na pewno za kilka lat pójdą w górę

          Komentarz


          • #6
            Staram się nie wydawać za dużo i nie kupować rzeczy, które nie są mi potrzebne. Ogólnie część pieniędzy mam na lokacie, więc to również jakaś forma oszczędzania.

            Komentarz


            • #7
              Trzeba oszczędzać - uczyć się Forexa, poświęcać dziennie 5 minut. Miesięcznie handlując walutami możemy spokojnie osiągnąć zysk rzędu 7-10% ryzykowanego kapitału. Wystarczy trzymać się pewnych konkretnych zasad. Polecam!

              Komentarz


              • #8
                wylączac na noc listwe (przedłużacz), nie kupowac jedzenia na zapas (np. z powodu promocji) bo potem sie psuje, brac prysznic nie kapiel, porównywać ceny w kilku sklepach
                Ostatnio edytowany przez haha; 10.04.2014, 17:16.

                Komentarz


                • #9
                  Ej, ale wątek dotyczył sposobów oszczędzania jako pomnożenia gotówki/oszczędności, a nie sposobów na ograniczenie wydatków ;P Jeśli tak stawiacie sprawę, to ja nigdy nie robię zakupów przy użyciu karty, tylko płacę gotówką (lepiej można wówczas kontrolować ilość wydanych pieniędzy), robię zawsze listę zakupów i rzadko zdarza mi się kupić coś ponad to co na niej jest, kupiłam zmywarkę, dzięki czemu sporo oszczędzam na wodzie.

                  Komentarz


                  • #10
                    A czy dobrym sposobem na oszczędzanie jest zakładanie lokat krótkoterminowych? Dostałam taką propozycję . Co o niej sądzicie? Zawsze to pieniądze będą na lokacie, nawet na 3 miesięcznej, ale ich nie wydamy. Moim zdaniem jest dobry sposób na oszczędzanie, a jakie jest Wasze zdanie?

                    Komentarz


                    • #11
                      Daga moim zdaniem to dobry pomysł. Wszystko zależy jaki jest procent.

                      Niestety dzisiaj są to dosc niskie stawki.

                      Ale lepiej mieć pieniadze na koncie oszczędnościowym czy lokacie niz w kopercie. Nawet 100zl jak narośnie to zawsze coś

                      Komentarz


                      • #12
                        Wziąć kredyt a za klika lat pieniądze będą miały mniejszą wartość przez inflacje

                        Komentarz


                        • #13
                          Sposobów oszczędzania może być bardzo wiele, ale zanim na jakąś konkretną metodę się zdecydujemy, warto poznać wszystkie możliwości
                          Sama jakiś czas temu szukałam sposobu na zainwestowanie oszczędności i bardzo przydatny okazał się wówczas artykuły ze strony z

                          Komentarz


                          • #14
                            Póki co założyłam lokatę. To bezpieczna opcja.

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja zawsze staram się odkładać trochę na konta oszczędnościowe. Aczkolwiek uważam, że jeżeli kogoś stać, to najlepszą formą są nieruchomości.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X