Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zmasakrowane dziąsło po znieczuleniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zmasakrowane dziąsło po znieczuleniu

    Witam, mój problem polega na tym, że prawie za każdym razem gdy dentystka aplikuje mi znieczulenie taką strzykawką ciśnieniową, to dzień po zabiegu (plombowanie) dziąsło dookoła leczonego zęba zaczyna boleć, potem robi się całe czerwone, fioletowe, miejscami nawet sine, strasznie boli przy zagryzaniu, a przy myciu zębów oczywiście krwawi i zauważyłam, ze tak jakby "odpadają" kawałeczki dziąsła przy samym zębie... To już któryś raz z kolei, z tym, że wcześniej nie było to tak bolesne, a tym razem mialam leczona dwa zęby naraz, jeden przy drugim, więc i znieczulenie było podwójne... mija już 6 doba, a moje dziąsło wygląda jak zmasakrowane, dziś w nocy rwało mnie aż do tego stopnia, ze musialam zażyć tabletkę.
    Czy to jest normalna rekakcja po znieczuleniu??? Czy może dzieje się coś złego...? Czy powinnam to czymś smarować?

  • #2
    Czasami może zrobić się krwiak przy wkłuciu w naczynie krwionośne (fioletowy kolor po pewnym czasie). Nie wiem dlaczego odpadają kawałki dziąsła - nie jest to normalne. Proszę to zgłosić lekarzowi.

    Być może, że znieczulenie jest podawane do ozębnej pod ciśnieniem. To może uszkadzać ozębną czyli włókna którymi korzenie "przymocowane" są do kości. Wtedy pojawia się ból przy nagryzaniu.

    Komentarz


    • #3
      Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, Panie Doktorze! Diż zauważyłam, że dziąsło tuż przy zębach zrobiło się takie szarawo-sine i wygląda jakby było "martwe" (nie czuję, gdy je tam dotykam). Mam nadzieję, że to się jakos samo zagoi Mam jeszcze jedno pytanie - czy moge w tej sytuacji płukac usta Dentoseptem czy lepiej przy takiej ranie się wstrzymac??

      Komentarz


      • #4
        Płukać mozna najlepiej wodnym roztworem bo alkoholem mozna poparzyć dziąsło jeszcze bardziej . Powinno się samo zagoić. Zgłosić i pokazać to lekarzowi prowadzącemu.

        Komentarz


        • #5
          Tak też zrobię. Serdecznie dziękuję za odpowiedź, Panie Doktorze

          Komentarz

          Pracuję...
          X