Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Obdukcja po ekstrakcji ósemki.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Obdukcja po ekstrakcji ósemki.

    Witam, mam pytanie.
    W miniony czwartek miałem usunięty ząb - ósemkę w żuchwie, ząb był położony poziomo, korona lekko wystawała z dziąsła dolna część korony znajdowała się pod szyjką siódemki.
    Miałem nacinane dziąsło. Ząb był nawiercany wiertarką - suchą - czyli taką, która nie chłodzi źródłem wody zęba, który jest rozwiercany. Wiertło, jak i wiertarka się niesamowicie nagrzewało, okazało się, że mam poparzony język pod spodem, oparzenie na wardze dolnej i poliku. Doktor powiedziała, że się trochę odparzyło i kazała smarować Solcoserylem. Jestem cały opuchnięty przez samo nacięcie, ale mam opuchniętą i poparzoną wargę dolną... język, poliki.

    Czy w takim przypadku mogę udać się na obdukcję i walczyć o odszkodowanie?

    Zabieg był wykonywany na NFZ przez chirurga stomatologa.

  • #2
    Może NFZ nie płaci za wodę do chłodzenia ?
    Można spróbować walczyć.
    Na przyszłość: takie instytucje jak NFZ, ZUS, US, UKS omija się szerokim łukiem.

    Komentarz


    • #3
      A ząb przynajmniej oddali?

      Nie każde wiertło ma chłodzenie, każdy zabieg ma sporą listę powikłań o których pacjent jest informowany. Warga jest bardzo opuchnięta? Czy czujesz ją podczas dotyku czy doszło do martwicy wskutek poparzenia? Jak rozległe jest oparzenie?
      Ostatnio edytowany przez marcin; 15.05.2011, 15:20.

      Komentarz


      • #4
        Najbardziej poparzony jestem pod językiem... średnica ok 2 cm i warga dolna ok 1/4 wargi, opierała o nią rozgrzaną wiertarkę.... i polik - wewnętrzna strona tuż przy 8'.
        Nie, nie ma martwicy, opuchlizna nadal się utrzymuje, gęba jak u chomika, zabieg był w czwartek....

        Komentarz

        Pracuję...
        X