Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronka i ropień

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • koronka i ropień

    Witam,
    Mój problem wyglada nastepujaco. Byłem już u protetyka, ale chce się upewnic, ze nie ma innej opcji leczenia.
    Nad 5, która jest koronką mostowo polaczona z sasiednimi zebami utworzyl mi się ropien. Na RTG wyszlo, ze ropa idzie z korzenia sasiedniej 6, która była leczona kanalowo.
    Lekarz zalecil zdjecie calej korony. Resekcje korzenia 6. Na 6 będę musial zalorzyc koronke, bo wyrwa będzie duza. 5 to będzie implant. Dziure w 4 zalepi się plomba.
    Jest to dosc drogie postepowanie, wiec zastanawiam się czy nie da się zrobic nic innego: wykorzystac już istniejacej koronki? Nie da się zrobic resekcji korzenia bez zdejmowania koronki ?
    Pozdrawiam.

  • #2
    Proszę dodać zdjęcie rtg.
    Czy dobrze zrozumiałam lokalizację mostu - na 4 i szóstce są korony, a brak zębowy dotyczył piątki (ona była uzupełniana) ???

    Komentarz


    • #3
      mam nadzieje, ze to zdjecie pomoze
      Załączone pliki

      Komentarz


      • #4
        Zgadzam się z opinią pana doktora, zaproponowane przez niego rozwiązanie jest najlepiej rokującym na przyszłość.
        Pozostawienie obecnej konstrukcji nie jest możliwe, ponieważ po wykonaniu resekcji szóstka nie będzie dobrym filarem dla zastosowanego mostu.

        Komentarz


        • #5
          Dziekuje za odpowiedz.
          Mam jeszcze jedno pytanie. Ropień/przetoka zaczela mi sie same goić. W tym momencie juz prawie nie ma sladu (ten ropień/przetoke mialem okolo 2m-cy). Czy jest mozliwe, ze korzen sam sie wyleczyl? Nie chcialbym dopuscic do takiej sytuacji, gdzie powymieniam sobie zęby za grube tysiące, a moglbym tego wcale nie robic.
          Pozdrawiam.

          Komentarz


          • #6
            Jest to tylko stan przejściowy, który w każdej chwili może ulec zaostrzeniu. Zdarza się, że korzeń w części wierzchołkowej posiada tzw.deltę (czyli rozwidlenia kanału korzeniowego) i mimo leczenia kanałowego bakterie pozostają w dodatkowych rozwidleniach kanału, powodując stany zapalne w tkankach okołowierzchołkowych. Metodą leczenia w takiej sytuacji jest resekcja wierzchołka korzenia, czyli zabieg który zaproponował pan doktor.

            Komentarz

            Pracuję...
            X