Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

bolące zęby. powód ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • bolące zęby. powód ?

    około środka zimy zaczeły boleć mnie zęby, ale myslałam, ze to od zimna więc zaczełam myć je pastą Elmex i problem znikł. Ale jakiś czas temu to znowu wróciło mimo ze dalej myję je tą sama pastą. Teraz nic nie pomaga. Niektóre z nich są juz leczone.
    Jest to mocny ból który czasem zanika, a pózniej znowu się pojawia. ostatnio najgorzej jest wieczorem, w nocy i rano. Strasznie bolą i nie wiem jaka może być przyczyna, może ktos mi pomoże?

  • #2
    Przyczyn może być wiele, niektóre z nich to odsłonięcie szyjek zębów, postępująca parodontoza, choroby dziąseł lub bruksizm. Proszę zwrócić uwagę na to czy w dniu odruchowo nie są zaciskane zęby, a w nocy nie występuje "zgrzytanie"?

    Zapraszam do artykułów:



    Nie bez znaczenia jest tu także dieta oraz palenie papierosów.

    Komentarz


    • #3
      Ja miałam coś podobnego ale latem. Zrobiono mi rtg szczęki w miejscu gdzie wydawało mi się, że czuje źródło tego bólu w celu wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości o ile dobrze pamiętam ropni czy torbieli. Rtg nic nie wykazało poza mała zmianą zapalną w zatoce szczękowej. Na szczęście był to lekki stan zapalny który powstał przez przeciągi (otwarta szyba w samochodzie najprawdopodobniej) po kuracji antybiotykiem ból minął i teraz jest wszystko ok czasem czuje też taki przeszywający ból w całej szczęce kiedy jest zimno lub po wysiłku fizycznym. Po konsultacji z laryngologiem okazało się, że to zwykła nadwrażliwość i pani laryngolog też miewa taką dolegliwość Jeśli nie odczuwasz bólu przy nagryzaniu zgorzel chyba można wykluczyć. Ale oczywiście wizyty u dobrego dentysty są konieczne

      Komentarz

      Pracuję...
      X