Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

bolące zęby. powód ?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • bolące zęby. powód ?

  około środka zimy zaczeły boleć mnie zęby, ale myslałam, ze to od zimna więc zaczełam myć je pastą Elmex i problem znikł. Ale jakiś czas temu to znowu wróciło mimo ze dalej myję je tą sama pastą. Teraz nic nie pomaga. Niektóre z nich są juz leczone.
  Jest to mocny ból który czasem zanika, a pózniej znowu się pojawia. ostatnio najgorzej jest wieczorem, w nocy i rano. Strasznie bolą i nie wiem jaka może być przyczyna, może ktos mi pomoże?

 • #2
  Przyczyn może być wiele, niektóre z nich to odsłonięcie szyjek zębów, postępująca parodontoza, choroby dziąseł lub bruksizm. Proszę zwrócić uwagę na to czy w dniu odruchowo nie są zaciskane zęby, a w nocy nie występuje "zgrzytanie"?

  Zapraszam do artykułów:  Nie bez znaczenia jest tu także dieta oraz palenie papierosów.

  Komentarz


  • #3
   Ja miałam coś podobnego ale latem. Zrobiono mi rtg szczęki w miejscu gdzie wydawało mi się, że czuje źródło tego bólu w celu wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości o ile dobrze pamiętam ropni czy torbieli. Rtg nic nie wykazało poza mała zmianą zapalną w zatoce szczękowej. Na szczęście był to lekki stan zapalny który powstał przez przeciągi (otwarta szyba w samochodzie najprawdopodobniej) po kuracji antybiotykiem ból minął i teraz jest wszystko ok czasem czuje też taki przeszywający ból w całej szczęce kiedy jest zimno lub po wysiłku fizycznym. Po konsultacji z laryngologiem okazało się, że to zwykła nadwrażliwość i pani laryngolog też miewa taką dolegliwość Jeśli nie odczuwasz bólu przy nagryzaniu zgorzel chyba można wykluczyć. Ale oczywiście wizyty u dobrego dentysty są konieczne

   Komentarz

   Pracuję...
   X